banner-mate-9

Nadstavba TouchWiz, ktorú Samsung používal vo svojich zariadeniach, sa oficiálne dočká svojho konca. V najnovšej beta aktualizácií s Androidom 7.0 Nougat pre Galaxy S7 a S7 Edge totiž výrobca nahradil svoju starú nadstavbu za novú s názvom Samsung Experience. Tá by mala priniesť pre užívateľa čistejšie a hlavne oveľa rýchlejšie prostredie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

TouchWiz nie je téma, ktorej sa zvykol Samsung venovať a posledné oficiálne správy sú staré niekoľko rokov. Juhokórejský výrobca bral TouchWiz skôr ako samozrejmosť a nevenoval mu dostatok pozornosti, čo sa, bohužiaľ, odzrkadlilo na vyladenosti a rýchlosti prostredia. V posledných rokoch sa to našťastie rozhodol zmeniť a svoju nadstavbu značne prepracovával.

samsung-grace-ux

Nový Samsung Experience sa nechal inšpirovať len vylepšeným prostredím Grace UX, ktoré poznáme zo zrušeného modelu Galaxy Note 7. Vďaka novej nadstavbe by malo byť užívateľské rozhranie čistejšie a hlavne oveľa rýchlejšie. Prácu s Galaxy S7 a S7 edge si teraz užijete rozhodne v najkrajšom prostredí, aké Samsung doposiaľ ponúkol. Otázkou však ostáva, či sa nové grafické rozhranie dostane aj k straším zariadeniam, ktoré nie sú spájané s aktualizáciou na Nougat. Pravdepodobne však nie, no na oficiálne vyjadrenie Samsungu si ešte budeme musieť počkať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
67%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
0%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.