banner-mate-9

Nadstavba TouchWiz, ktorú Samsung používal vo svojich zariadeniach, sa oficiálne dočká svojho konca. V najnovšej beta aktualizácií s Androidom 7.0 Nougat pre Galaxy S7 a S7 Edge totiž výrobca nahradil svoju starú nadstavbu za novú s názvom Samsung Experience. Tá by mala priniesť pre užívateľa čistejšie a hlavne oveľa rýchlejšie prostredie.

TouchWiz nie je téma, ktorej sa zvykol Samsung venovať a posledné oficiálne správy sú staré niekoľko rokov. Juhokórejský výrobca bral TouchWiz skôr ako samozrejmosť a nevenoval mu dostatok pozornosti, čo sa, bohužiaľ, odzrkadlilo na vyladenosti a rýchlosti prostredia. V posledných rokoch sa to našťastie rozhodol zmeniť a svoju nadstavbu značne prepracovával.

samsung-grace-ux

Nový Samsung Experience sa nechal inšpirovať len vylepšeným prostredím Grace UX, ktoré poznáme zo zrušeného modelu Galaxy Note 7. Vďaka novej nadstavbe by malo byť užívateľské rozhranie čistejšie a hlavne oveľa rýchlejšie. Prácu s Galaxy S7 a S7 edge si teraz užijete rozhodne v najkrajšom prostredí, aké Samsung doposiaľ ponúkol. Otázkou však ostáva, či sa nové grafické rozhranie dostane aj k straším zariadeniam, ktoré nie sú spájané s aktualizáciou na Nougat. Pravdepodobne však nie, no na oficiálne vyjadrenie Samsungu si ešte budeme musieť počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom