banner-mi5s
Začiatkom leta kolovali internetom správy o pripravovanom Chromebooku pod označením „Kevin“. Včera však došlo k odhaleniu tohto ešte nepredstaveného modelu. Jedná sa o nový Samsung Chromebook Pro, pre ktorý sú dostupné už aj predobjednávky.

Vo výbave nového high-end Chromebooku od Samsungu má byť aj stylus s veľmi nápadnou podobnosťou známemu S Pen zo Samsungu Galaxy Note 7, ktorého osud všetci dobre poznáme. Nie je priskoro, aby Samsung tento stylus znova oživil ? Napriek tomu priznávame, že nový Chromebook vyzerá naozaj skvelo a už teraz si ho môžu predobjednať obyvatelia domovskej Kórei na oficiálne stránke spoločnosti.

samsung-chromebook-pro-12

Cenovka nového Chromebooku, ktorý je možné transformovať, má 12.3 palcovú dotykovú obrazovku, stylus a operačný systém Chrome OS, bola stanovená na 455 €. Práve Chrome OS značí, že používateľ bude mať skvelý prístup ku všetkým obľúbeným Android aplikáciám. Obrazovku s pomerom strán 3:2 a rozlíšením 2 400 x 1 600 pixelov je možné otáčať až o 360° okolo svojej osi, takže sa novinka po otočení obrazovky bude dať použiť aj ako tablet.

samusng-chromebook-pro-rotating-display-1000x751

V útrobách zariadenia sa má nachádzať šesťjadrový 2 GHz čipset s dvomi jadrami Cortex-A72 a štyrmi jadrami Cortex A53. S procesorom bude kooperovať 4 GB operačná RAM pamäť a úložisko má ponúknuť 32 GB kapacitu. K ďalšej výbave patria aj dva nové USB Type-C porty, slot pre SD pamäťové karty a batéria dokáže udržať pracovnú dobu novinky až 10 hodín. Zariadenie s krásnym kovovým vzhľadom má hrúbku len 12.9 mm a hmotnosť 1 kg. Dátum oficiálneho predstavenia zatiaľ nepoznáme, no šepká sa, že nový „Kevin“ by mal byť predstavený už 24. októbra.

samsung-chromebook-pro-02

samsung-chromebook-pro-03 samsung-chromebook-pro-13 samsung-chromebook-pro-04

Pošli nám TIP na článokNovinky