Verejnoprávna televízia RTVS plánuje v blízkej dobe spustiť nový televízny program orientovaný na vysielanie športových udalostí. Jednou z tých najväčších bude už najbližší mesiac šampionát EURO 2020, ktorý kompletne odvysiela práve táto televízia. Šport chcela RTVS spustiť už dnes, no podľa nových informácií štart odložila pre chýbajúce financovanie z ministerstva, informuje portál O Médiach.

Šport opäť mešká, RTVS chýbajú peniaze

Športový kanál mal teda pôvodne začať vysielať už 10. júna, krátko pred štartom ME vo futbale, ktoré začínajú zajtra 11. júna a potrvajú až do 11. júla. Doteraz sa však RTVS k jeho spusteniu neodhodlala. Najprv mal RTVS Šport štartovať ešte vlani, no nestalo sa tak. Situáciu ovplyvnila aj pandémia koronavírusu. Následne malo byť v pláne spustenie športového kanálu pred MS v ľadovom hokeji v máji.

IIHF (Úprava redakcie)

Šport však napriek viacerým termínom stále nevysiela a ďalším prísľubom sa zdá byť letná olympiáda v Tokiu, ktorá začína 23. júla. Práve vtedy by zároveň mohla RTVS spustiť avizovaný športový program, aktuálne ju ale majú podľa informácií portálu O Médiách trápiť chýbajúce financie na spustenie vysielania. Podporu malo televízii poskytnúť ministerstvo financií, ktoré však požadované peniaze doteraz neposlalo.

„Ešte pred nami zostáva, predpokladám, pár kôl rokovaní s Ministerstvom financií SR o termíne naplnenia záväzku štátu za platby za oslobodených dôchodcov. Bez toho, aby sme nemali jasno v tomto, nebudeme spúšťať ďalší okruh, ale rokujeme o tom niekoľko mesiacov a predpokladám, že už sme pomerne blízko,“ povedal generálny riaditeľ RTVS na včerajšom zasadnutí rady RTVS.

EURO 2020 odvysielajú Jednotka s Dvojkou

Štart Majstrovstiev Európy vo futbale tak televízia rozdelila do vysielania medzi Jednotku a Dvojku. Práve tieto programy odvysielajú všetkých 51 zápasov z EURO 2020 (pôvodný názov šampionátu ostal zachovaný pre minuloročný odklad spôsobený pandémiou).

UEFA

Okrem 6 zápasov zo základných skupín, ktoré budú hrané paralelne naživo na webe futbal.rtvs.sk a dostanú sa do záznamu, poskytne televízia divákom zážitok v priamom prenose, a to aj v rozhlasovom vysielaní.

„Turnaj sa bude konať až v dvanástich mestách dvanástich európskych štátov, pričom zápasy Slovenska v základnej skupine sa odohrajú v Petrohrade a Seville. Semifinálové duely a finále sa odohrajú na štadióne Wembley v Londýne,“ informuje RTVS.

Majstrovstvá Európy vo futbale tak Šport nestihne vysielať. RTVS však vo vyjadrení pre portál O Médiách.com avizovala, že pred spustením očakávaného kanálu spustí aj novú kampaň, ktorá bude obsahovať všetky detaily spojené so štartom nového programu. Zatiaľ ale stále nie je na 100 % isté, kedy Šport začne vysielať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom