Naša verejnoprávna televízia prichádza s veľmi užitočnými novinkami. Vítané sú najmä pre všetkých fanúšikov blížiacich sa majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. 

Prvým vylepšením je dostupnosť živého vysielania na webe vo FullHD rozlíšení (1080p). Zvyšné veľké televízie, ako Markíza, TA3 či  JOJ pritom stále „fičia“ maximálne na HD rozlíšení. Táto kvalita bude dostupná už dnes a neplatí len pre aktuálne MS v hokeji. Diváci si ju totiž môžu vychutnať natrvalo. Ďalšia vychytávka sa týka používateľov zariadení s podporou HbbTV.  Aj keď si všetky zápasy na RTVS v normálnom vysielaní nepozrú, aspoň si budú môcť vybrať, ktoré chcú pozerať.

zdroj fotografie: Pexels

Vďaka HbbTV budú totižto dostupné alternatívne živé vysielania iných zápasov. Zjednodušene povedané, keď bude mať divák naladenú napríklad Jednotku a práve bude bežať zápas Slovenska, stlačí modré tlačidlo na diaľkovom ovládači a a spustí sa mu iný zápas. Technológiu hybridného vysielania ponúka napríklad Skylink a pozemné vysielanie skrz anténu DVB-T. Avšak v tomto prípade sa už nekladie taký dôraz na kvalitu, keďže obsah hybridnej televízie sa bude vysielať maximálne v HD (720p) rozlíšení.

zdroj fotografie: Nike

nenechaj si ujsť
Xiaomi MiTV 4A sú „najlepšie televízory na svete“, ktoré si môže dovoliť každý!

Okrem toho však RTVS pripravuje spustenie vlastnej aplikácie, v ktorej sa dozvieme informácie o tímoch, výsledok a iných informácií zo šampionátu. Táto aplikácia bude k dispozícii od zajtra. Využiješ tieto parádne novinky od RTVS pri sledovaní MS aj ty? A hlavne nezabudni fandiť nášmu tímu. Odporúčame ti tiež, aby si stiahol oficiálnu aplikáciu IIHF, ktorá ponúka skutočne rozmanité podrobnosti ohľadom šampionátu.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iihf.android2016″]

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP