Julie Uhrman. Dvojica slov, ktorá v hernej komunite aj roky po upokojení situácie vzbudzuje v nejednom hráčovi rozhorčenie. Uhrman je totiž manažérka, podnikateľka a v neposlednom rade aj zakladateľka spoločnosti Boxer8, neskôr známej ako Ouya Inc.

Práve táto spoločnosť stojí za vydaním konzoly Ouya, postavenej na operačnom systéme Android. Projekt tejto, aspoň na papieri sľubnej konzoly, začal v roku 2012, pričom hneď na začiatku si to autori namierili rovno na Kickstarter.

Najdrahšie ponaučenie v histórii crowdfundingu

Technologickí nadšenci, investori a najmä hráči a fanúšikovia vyzbierali na projekt sľubujúci Android a indie hranie na veľkých obrazovkách 8,5 miliónov dolárov. Zároveň nie je tajomstvom, že spočiatku éry crowdfundingu došlo na platformách ako Kickstarter či Indiegogo k nejednému podvodu.

Iné projekty naopak prišli v nesprávnom čase a aj napriek dobrým úmyslom skončili fiaskom. A potom tu je Ouya, ktorá by sa dala považovať za kombináciu oboch. Hráčom sa počas celej kampane bezočivo klamalo. Úmysel ale nebol zlý, len tragicky prevedený.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú