Avatar: Cesta vody je momentálne s tržbami presahujúcimi 2,1 miliardy štvrtým najzárobkovejším filmom všetkých čias a je len otázkou času, kedy sci-fi dobrodružstvo tromfne Titanic, za ktorým rovnako stojí James Cameron.

Miliardové tržby prevyšujúce očakávania značke zabezpečili najmenej tri ďalšie filmy. Avatar 3 sa nakrúcal súbežne s dvojkou, film je teda hotový a momentálne už James Cameron pracuje na prestrihu a samozrejme tiež na bohatých špeciálnych efektoch.

Aj napriek tomu, že Avatar 3 už je nakrútený, v kinách ho uvidíme až v decembri 2024. O deji toho zatiaľ príliš veľa nevieme, z útržkov z rozhovorov s istotou vieme, že nový diel miliardovej sci-fi značky ukáže temnú stránku Pandory.

avatar-2-pohlad-jake-sully
TMDB

Zápornú postavu stvárni hviezda Hry o tróny

Aj v treťom Avatarovi  bude Pandoru terorizovať hlavný antagonista celej série plukovník Miles Quaritch v podaní herca Stephena Langa. Na rozdiel od prvých dvoch filmov však plukovník Quaritch nebude jediným antagonistom filmu. Pribudne totiž ohnivý klan Na’vi.

„Chcem odhaliť Na’vi z iného uhla, pretože som doposiaľ ukázal len ich dobré stránky. V prvých filmoch sú veľmi negatívne ľudské príklady a veľmi pozitívne príklady Na’vi. V Avatar 3 urobíme opak.“ povedal Cameron v jednom z rozhovorov.

Entertainment Weekly teraz informuje, že vodkyňu agresívneho ohnivého klanu Na’vi stvárni španielsko-švajčiarska herečka Oona Chaplinová, ktorú diváci poznajú predovšetkým ako Talisu, manželku Robba Starka zo seriálového megahitu Hra o tróny.

Portál sa odvoláva na producenta seriálu Jona Landaua, ktorý prezradil, že Chaplinová bude v Avatar 3 hrať postavu menom Varang. Tá bude stáť na čele nového klanu, a teda bude jednou z hlavných záporných postáv chystaného filmu.

Landau tiež odhalil, že v Avatar 3 budú predstavené nové prostredia a ekosystémy Pandory a skrz klan ohnivých Na’vi sa opäť dozvieme viac o histórii Pandory, ako aj o motíve konania jeho agresívnych obyvateľov.

Populárnou teóriou fanúšikov donedávna bolo, že lídra ohnivých Na’vi mal stvárniť herec Vin Diesel. Špekulácia vznikla predovšetkým vďaka fotke na sociálnych sieťach, kde sa hollywoodsky svalovec objavil po boku Camerona pri nakrúcaní Avatara. Až nedávno Vin Diesel priznal, že v ďalších filmoch Avatar sa neobjaví a na pľace sa vyskytol čisto ako fanúšik celej série.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP