V Salt Lake Parku v Los Angeles sa nedávno udiala kuriózna situácia. Žena menom Cogo Guebara videla neďaleko seba bitku niekoľkých osôb a rozhodla sa privolať políciu pomocou robotického policajta, ktorý prechádzal okolo. Ten jej však iba oznámil, aby mu uvolnila cestu.

Ako informoval portál Metro, robotický policajt s označením HP RoboCop K5 bežne hliadkoval v parku Salt Lake a počas svojej „prechádzky“ upozorňoval občanov štandardnými hláškami, ako napríklad „udržujte park čistý“. V istom momente však k nemu pribehla spomínaná žena, ktorá videla v parku bitku niekoľkých osôb, a tak sa rozhodla pomocou robota zavolať ľudskú policajnú hliadku.

Ako píše Futurism, po stlačení „záchranného“ tlačidla robot nevykonal žiadnu činnosť, ktorá by privolala políciu alebo Cogo spojila s policajným dispečingom. Namiesto toho jej len robot zahlásil, aby mu uvolnila cestu. Cogo stlačila tlačidlo ešte niekoľkokrát, dokonca sa pred robota sklonila, aby jej bolo na kamere vidieť tvár, nakoľko si myslela, že iba vtedy bude záchranné tlačidlo fungovať, no robot bol stále bez reakcie a iba opakoval vyššie zmienený povel.

Cogo to po pár minútach vzdala a zavolala klasicky na 911, robotický policajt v pokoji pokračoval vo svojej ceste a ďalej upozorňoval návštevníkov parku naučenými hláškami. Miestny šerif, Cosme Lozano, však uviedol celú situáciu na pravú mieru. Podľa jeho vyjadrení sú títo roboti iba v skúšobnej prevádzke a ich záchranné tlačidlá nie sú prepojené na policajné zložky. Všetky požiadavky po stlačení tlačidla smerujú do spoločnosti Knightscope, ktorá roboty vyvíja.

Tá vyhodnocuje všetky požiadavky a určuje, či je žiadosť o privolanie polície relevantná, alebo nie. Po uplynutí skúšobnej doby a ďalšieho záujmu polície o tieto 70 000 dolárové roboty spoločnosť Knightscope učiní všetky právne kroky na to, aby mohli žiadosti smerovať priamo na dispečing polície a aby mohli tieto robotické hliadky skutočne pomáhať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom