Nový rok pre mnohých predstavuje aj zmenu či dokonca nové zamestnanie. V tejto oblasti sú obzvlášť zaujímavé informácie, ktoré prichádzajú z veľkých spoločností a týkajú sa významných mien, medzi ktoré bez pochýb patrí aj známe meno Mike Morhaime.

S ním sa spája predovšetkým herný vývojár a vydavateľ Activision. Spoločnosť však zažíva turbulentný začiatok nového roka, ktorý súvisí s revolúciou v spoločnosti. Po odchode finančných riaditeľov Spencera Neumanna a Amrita Ahuja sa novým prezidentom stal Rob Kostich. Viacerých nepotešila ani správa od vydavateľstva Bungie, ktoré oznámilo rozchod so spoločnosťou a máme tu ďalšiu smutnú správu.

Prečítajte si tiež!
Toto sú tie najpredávanejšie hry všetkých čias. Víťaz ťa zaručene prekvapí

Mike Morhaime nadobro končí

Informácia vyplýva z dokumentu SECURITIES AND EXCHANGE COMMISSION, ktorý oznamuje, že spoločnosť ukončuje spoluprácu s Morhaimom k 7. aprílu 2019. Novým prezidentom sa stal J. Allen Brack, ktorý pôsobil ako producent hry World of Warcraft a v spoločnosti figuruje už vyše 13 rokov.

Morhaime bol a isto aj naďalej zostane medzi priaznivcami Blizzardu veľmi obľúbený. Táto informácia zarmútila hneď viacero fanúšikov, nakoľko Twitter zaplavilo mnoho príspevkov, v ktorých ľudia vyjadrujú smútok z odchodu Morhaima. Zdá sa, že v spoločnosti sú nejaké problémy, nakoľko Mike už v októbri 2018 odstúpil z pozície šéfa a stal sa strategickým poradcom, no aj z tejto pozície odíde a to natrvalo.

Jeho púť sa tak po takmer 28 rokoch končí. Mike bol riaditeľom a spoluzakladateľom štúdia, v ktorom pôsobil od roku 1991. Blizzard od roku 1994, kedy došlo k vydaniu Warcraft: Orcs & Humans patrí k jedným z najúspešnejších herných vývojárov sveta. Hry vydávané v niekedy príliš dlhých časových intervaloch však prinášali výbornú kvalitu, nakoľko sa prakticky všetky od čias Warcraftu I. stali bestsellermi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom