banner-note-7Sony v tomto roku ukončilo svoju úspešnú sériu smartfónov a tabletov „Z“, ktorú nahradila nová rada X. Tá sa ale od svojho predchodcu výrazne nelíši. Väčšinou pred odhalením najskôr uniknú rendre a neskôr aj reálne fotky zariadenia. Pri Sony Xperia XR je to však opačne.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Sony pravdepodobne pripravuje ďalší smartfón, už šiesty v roku 2016. Prvýkrát bol videný pod kódovým označením Xperia F8331 a neskôr sa povrávalo, že by to mohol byť nový model Xperia XR. Či sa tento názov naozaj stane oficiálnym, sa dozvieme až pri predstavení. Zatiaľ sa však môžeme pozrieť na pár odhalených renderov od používateľa OnLeaks zo sociálnej sieti Twitter.

Sony Xperia X Performance Single SIM F8131 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Celkové rozmery zariadenia by mali dosahovať 146,4 x 71,9 x 8,1 mm. Xperia XR by teda mala byť o 2,7 mm vyššia, 1,5 mm širšia a o 0,5 mm tenšia ako Xperia X Performance. Displej ponúkne 5″ uhlopriečku s FullHD rozlíšením. Na renderoch si môžeme všimnúť aj USB Type-C port na spodnej hrane, prednú a zadnú kameru doplnenú o dvojtónový blesk, ktoré by podla predošlých únikov mali ponúknuť možnosť natáčať video v 4K rozlíšení. Ak bude naozaj predná kamera Xperie XR ponúkať 4K video, pôjde o niečo, čo iné smartfóny doteraz ešte neponúkli.

Sony_Xperia_XR_04

Pokiaľ ide o dizajn, tu sa Sony Xperia XR bude pravdepodobne od rady „X“ mierne odlišovať. Ponúknuť by mala ostré rohy a nezvyčajne delenú zadnú stranu. V prípade, že Xperia XR bude osadená 5″ displejom, žiadne trhanie rekordov v dobre využitom priestore sa konať nebude. Túto teóriu podporuje aj samotný render, kde si môžeme všimnúť pomerne veľké rámiky okolo displeja. Sony plánuje 1. septembra na veľtrhu IFA 2016 v Berlíne tlačovú konferenciu, kde sa môžno dočkáme aj oficiálneho predstavenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom