Čínsky technologický gigant je na najlepšej ceste prekonať svoj rekord v počte predaných smartfónov z roku 2015. Podarí sa Xiaomi predať viac ako 71 miliónov kusov?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Skvelý október, ohromujúcich 10. mesiacov

Na tlačovej konferencii čínskeho giganta v Pekingu, hovorca spoločnosti potvrdil, že sú na najlepšej ceste prekročiť rekord z roku 2015. V tomto období sa Xiaomi podarilo predať 71 miliónov smartfónov. Spoločnosť však tento rok mieri ešte vyššie. Len v októbri sa výrobcovi podarilo predať 10 miliónov zariadení, pričom za prvých 10 mesiacov roka už predaje dosahujú celkovú hodnotu 70 miliónov.

Kde sa zastaví?

Vzhľadom na to, že do konca roka zostávajú ešte dva mesiace, je prakticky isté, že Xiaomi sa rekord podarí prekonať. Očakávania sú vysoké, keďže sa odhaduje, že do konca predá viac ako 90 miliónov smartfónov. Dopomôcť by k tomu mohol 11. november, kedy spoločnosť plánuje špeciálne výpredaje za zvýhodnené ceny, no a blížia sa aj Vianoce. Otázkou teda nie je, či sa rekord podarí prekonať, ale skôr na akom čísle sa Xiaomi tento rok vlastne zastaví.

Toto nesmieš zmeškať!
Najlepšie zariadenia od Xiaomi za najlepšie ceny

Takéto ceny nikde inde nenájdeš

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
38%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
38%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.
  • daphne

    Tak určite:-) a to paradoxne naj fony na trhu od nich prišli minulú jeseň, ešte pod hugom barrom a to mi note 2 a mi mix.. tohtoročné modely od nich sú skôr fraška..

    • Mario Kovačič

      Presne tak ja som dufal ze mix2 bude jasna kupa pre mna a zostal som uplne sklamany. Raz mozno budu mat fon co ma oslovi ale zatial kupujem inde.