banner-mi-notebook-air-13
Svetový gigant, ktorí ponúka tovar najrôznejšieho druhu, dosiahol nový rekord, keď počas včerajších zliav 11. novembra predal tovar v cene viac ako 16 miliárd eur. Ide o obrovskú sumu a nový rekord tak dokazuje popularitu tejto stránky aj za hranicami Číny. 

Podľa najnovších správ sa zľavový festival skončil pre spoločnosť Alibaba úspešne s obratom viac ako 16 miliárd eur. Aj keď sa zdá, že tržby klesajú, gigant investoval do tohtoročného festivalu viac, aby ukázal svoju dominanciu a popularitu na trhu. Čínska spoločnosť začala s propagačnými akciami a zábavnými programami ešte pred spustením zliav. K rekordnému výsledku sa vyjadril aj analytik pre výskum trhu firmy Forrester: „Úsilie tohtoročnej propagácie je oveľa väčšie ako minulý rok a spoločnosť Alibaba vložila naozaj veľa prostriedkov do tejto udalosti, ktorá sa miesto 24 hodín predĺži na viac ako 24 dní.“

alibaba-zisky-nahlad

V predvečer začiatku akcie spoločnosť hostila večierok plný hviezd v technologickom centre Shenzhenu. Na túto výnimočnú udalosť roka prišli mnohé hollywoodske hviezdy. Zúčastnili sa ho známe mená, ako napríklad futbalista David Beckham spolu so svojou manželkou a módnou dizajnérkou Victoriou, hollywoodska herečka Scarlet Johansson, a basketbalová legenda Kobe Bryant. Slávnostného večera sa mala zúčastniť aj speváčka Katy Perry, ktorá mala byť hlavnou ambasádorkou večera, no na poslednú chvíľu to odvolala.

david-beckham-alibaba-akcia

Novinkou bola aj možnosť pre kupujúcich z Hong Kongu a Taiwanu kupovať zľavnený tovar cez stránku Tmall v ich mene a s ich platobnými metódami. Na tomto maratóne zliav sa objavilo viac ako 14 000 svetových značiek v rôznom kategorickom zastúpení. Nechýbal ani Apple, Nike alebo domáci výrobca smartfónov Xiaomi. Samozrejme sa objavili aj pochybnosti. Komisia pre cenné papiere a americká bezpečnosť mala pochyby o tom, ako spoločnosť zapíše do svojej správy túto akciu, keďže výročné hlásenie bolo uzavreté už v máji.

vara-singles-day-1200

Alibaba sa však bráni tým, že s úradmi spolupracovala a vyšetrovanie komisie nie je vnímané ako porušovanie federálnych zákonov o cenných papieroch. Aby toho nebolo málo, na udalosť si chcú „posvietiť“ aj čínske úrady. Podľa denníka People´s Daily varuje štátna správa pre priemysel a obchody, že sa v tomto období môžu objaviť falošné údaje o predaji a klamlivá reklama, čo bolo oznámené na stretnutí so zástupcami obchodných gigantov, ako Amazon, JD, Suning a samozrejme nechýbala ani Alibaba. Našli ste včera nejaké zľavy aj vy? V ktorom e-shope sa vám nakupovalo najlepšie?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP