S potenciálnym kráľom rady Redmi od Xiaomi sa to ťahá už takmer pol roka a stále niet oficiálneho predstavenia. Únik na stránke výrobcu ale naznačuje, že nás od neho delí iba pár týždňov či mesiacov. 

Redmi Pro 2 sa dnes na malú chvíľu objavilo na stránke Mi.com. Kým odtiaľ bolo stiahnuté, jednému fanúšikovi sa podarilo spraviť screenshot, ktorý obsahuje základné špecifikácie, žiaľ, bez fotografie smartfónu. Výpis však neobsahuje takmer žiadne nové informácie a iba sa zhodujú s tými, ktoré už dávno poznáme. Pozerať sa teda opäť budeme na 5,5-palcový OLED displej. Potvrdila sa aj prítomnosť nedávno predstaveného procesora, Snapdragonu 660 s modernými Kryo jadrami. Rozlíšenie zadného duálneho fotoaparátu sa zvýši na 16 MPx a kapacita akumulátora dostane výborných 4100 mAh.

xiaomi redmi pro 2
zdroj fotografie: David Goldbach

Kúpiť Xiaomi Redmi Pro za 180 €

Spolu so špecifikáciami sa konečne objavila aj (zrejme) oficiálna cena. Najzákladnejší model si teda Číňania kúpia za 1199 juanov, čo je momentálne v prepočte skoro 160 €. Avšak nie je uvedené, pre ktorú pamäťovú konfiguráciu táto cena platí. Dobrou správou ale je, že v porovnaní s minuloročným Redmi Pro je oveľa nižšia.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Pre pripomenutie, oficiálna čínska cena Xiaomi Redmi Pro v konfigurácii s 3 GB RAM / 32 GB úložiskom a procesorom MediaTek Helio X20 začínala na úrovni 200 €. Bohužiaľ, presný dátum predstavenia stále neodznel. Pôvodné Redmi Pro bolo predstavené minulý rok v júli, čo nám teda dáva šance, že druhá generácia by mohla uzrieť svetlo sveta o dva mesiace.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú