Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Len pred pár dňami Xiaomi predstavilo ich najnovšiu sériu Redmi Note 13 a aby si mohol vybrať každý, dostupných je až 5 verzií. Od Redmi Note 13 za dve stovky s nadštandardnou a praktickou výbavou až po Redmi Note 13 Pro+ 5G, ktorý sa už doťahuje na vlajkové lode s dvojnásobnou cenou. Pozreli sme sa teda na obidve novinky, v čom sú iné, pre koho sú ideálna voľba a prečo by nemali ujsť vašej pozornosti.

Ak vám príde základný Redmi Note 13 príliš základný, stačí si pozrieť trochu lepšie vybavených súrodencov Redmi Note 13 5G alebo možno Redmi Note 13 Pro. Naopak ak by bol Redmi Note 13 Pro+ 5G mimo rozpočet, dá sa siahnuť po trochu nižšom modeli Redmi Note 13 Pro 5G. Aby to nestačilo, každý model je na výber s rôznymi pamäťovými verziami. Ale netreba sa zľaknúť, všetky podrobnosti nájdeš na mi-store.sk.

Xiaomi

Vrátane informáciách o prebiehajúcej akcii, pri ktorej môže získať zľavu od 20 do 50 eur podľa konkrétneho modelu. A ak na Pro model necháš recenziu na Heureka.sk alebo na webe predajcu, tak si zdarma dostaneš náramok Smart Band 8 alebo slúchadlá Redmi Buds 5.

Prémiový smartfón za prekvapujúcu cenu

Redmi Note 13 Pro+ 5G má jeden z najlepších pomerov výbavy a ceny na trhu, čo si každý môže ľahko porovnať. Za 439 eur dostanete smartfón s elegantným dizajnom a jemne zaobleným displejom, ktorý zaujme trojitými výrazným fotoaparátom na zadnej strane a na výber je v čiernej, bielej a svetlo modrej farbe.

Xiaomi

To čo používate najčastejšie – displej – je ozaj luxusný. Prehľadná 6,67-palcová obrazovka s jemným rozlíšením je typu Amoled pre perfektný kontrast a farby. Všetky aplikácie po ňom kĺžu vďaka 120 Hz obnovovacej frekvencii a aj maximálny jas 1800 nitov znamená super čitateľnosť aj na priamom slnku na pláži alebo na zjazdovke.

Fotoaparáty sú zas pre iných to najdôležitejšie a aj v tejto oblasti je výbava viac, než slušná. Hlavný snímač ma 200 Mpix a optickú stabilizáciu. Kreativitu si môžete vyskúšaj aj s 8 Mpix ultraširokouhlou kamerou alebo 2 Mpix makro kamerou.

Výkonný osemjadrový procesor a 8 alebo 12 GB operačnej pamäte bude stačiť na bleskové reakcie a bezproblémové fungovanie všetkých aplikácie na pekných pár rokov. Redmi Note 13 Pro+ 5G tiež exceluje v batérii. Jej kapacita dovoľuje celý deň fungovania aj pre tých najaktívnejších používateľov, ale hlavne s pribalenou 120W nabíjačkou ho stačí nabíjať pár minút a je pripravený na ďalšie dlhé hodiny používania. Návykové zlepšenie života, po ktorom už nikto pomalšie nabíjanie nechce.

Xiaomi

Alebo za dve stovky

Ak je rozpočet na mobil trochu viac priškrtený, tak na opačnom konci série Redmi Note 13 je štandardný model za 199 eur. To ale neznamená, že ide o nejakú hračku. Napríklad displej má rovnaké veľký ako Pro verzia, tiež s podporou 120 Hz a iba s o chlp nižším rozlíšením a maximálnym jasom.

Xiaomi

V dizajne sú len menšie rozdiely, ale odolnosť je stále zachovaná. S tvrdeným sklom displeja a odolnosťou voči prachu a vode. Podobne aj výkonu je tu stále dosť pre všetky obľúbené aplikácie a v tomto prípade sa dá interná pamäť rozšíriť aj pamäťovými kartami.

Rovnaká je aj kapacita batérie, ale už s 33W-rýchlosťou nabíjania. Môže sa to v porovnaní s Pro verziu pomalá, ale v praxi je to stále rýchlejšie nabíjanie, než u najznámejších konkurentov za doslova štvornásobok ceny.

Pri všetkých Redmi Note 13 modeloch nechýbajú ani iné praktické drobnosti ako NFC pre mobilné platby, čítačky odtlačkov prstov a aj odomykanie tvárou alebo infračervený vysielač pre ovládanie televízorov, klimatizácii a iných zariadení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú