Dnes už samostatná značka Redmi predstavila nový smartfón, ktorý bude útočiť hlavne na tú najnižšiu triedu. Funkciami, výkonom a aj dizajnom je už však tradične niekde inde a len ťažko by si tomuto smartfónu odhadol jeho reálnu cenu. Privítaj nové Redmi 7

Redmi telefóny nikdy nemali ako cieľovú skupinu tých najnáročnejších. Túto úlohu prenechali staršiemu Xiaomi a sami sa radšej zamerali na nižšiu a strednú triedu, kde patria medzi špičku. Len pred malou chvíľou bol predstavený ďalší smartfón – Redmi 7, ktorý začína s cenou pod 100 € a je neuveriteľné, čo za túto cenu dostaneš.

Duálny fotoaparát, veľká batéria a až 4 GB RAM

Redmi 7 má vo výbave 6,2″ displej, ktorého rozlíšenie je HD+ a ponúka pomer strán 19:9. Na jeho hornej strane sa nachádza výrez v podobe kvapky vody, kde je umiestnená predná kamera. Tá má rozlíšenie 8 MPx a prekvapivo nesie prvky umelej inteligencie a môže slúžiť aj na odomykanie tvárou. Celá predná strana je pokrytá ochranných sklom Corning Gorilla Glass piatej generácie. Zadná strana nesie snímač odtlačkov prstov a duálny fotoaparát. Hlavný snímač má rozlíšenie 12 MPx (f/2,2) a sekundárny 2 MPx snímač slúži primárne na snímanie hĺbky.

 

Nezahanbí ani svojím výkon, nakoľko vo svojich útrobách má premiérovo procesor Snapdragon 632, ktorý poháňa napríklad Moto G7 či Honor 8C. Ide o 14nm procesor, ktorý má 8 jadier a bol predstavený v júni minulého roka. V závislosti od zvolenej verzie môže mať Redmi 7 až 4 GB RAM.

Kúpiť najlepší Xiaomi smartfón strednej triedy cez FonTech Shop

Základná verzia má však len 2 GB operačnej pamäte. Príjemným prekvapením je aj batéria, ktorý má 4000 mAh a vydrží až 400 hodín v pohotovostnom režime a aj tu je prítomná AI, ktorá sa stará o optimálne využívanie energie.

Reprodukcia zvuku má byť oproti predchodcovi až o 40 % lepšia. Systémom je najnovší Android 9.0 Pie, doplnený o MIUI 10. Z ostatných funkcií je tu infraport či 3,5 mm jack. Na nabíjanie je použitý starší štandard microUSB. Povrchová úprava smartfónu by mala byť odolná voči postriekaniu vodou, čo je však väčšina zariadení.

Smartfón bude dostupný od 26. marca cez rôznych čínskych predajcov, cez ktorých nebude problém zadovážiť si smartfón aj na Slovensko. K dispozícii je modrá a červená farebná verzia. Ceny sú nasledovné:

  • 2 + 16 GB ~ 92 €
  • 3 + 32 GB ~ 105 €
  • 4 + 64 GB ~ 118 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom