Zeblaze RoverZeblaze je mladá čínska spoločnosť, ktorá sa zo začiatku zameriavala prioritne na výrobu športových kamier, no faktom je, že ani výroba smartwatch jej nie je cudzia. Hodinky Zeblaze Rover sú ich prvé smartwatch a ich cena je nastavená na hodnotu 35 €.

Kľúčové špecifikácie Zeblaze Rover:

 • Rozmery a váha: 43 (s remienkom 250) x 41 x 9.8 mm, 46,2 g
 • Displej: 1.54″, kapacitná TFT LCD obrazovka s rozlíšením 240 x 240 pixelov, 220 dpi
 • Čipset: MediaTek MT2501
 • CPU: 108 MHz
 • RAM: neznáme
 • Pamäť: neznáme
 • Konektivita: Bluetooth 4.0, microUSB 2.0
 • Batéria: 250 mAh

Balenie

Nevyhnutný základ pre prežitie

MUS_3618

Balenie je už tradične, ako už poznáte z predchádzajúcich smartwatch recenzií, veľmi jednoduché. Ide o malú štvorcovú krabičku. Obsahom balenia nijako neohúri, no nájdeme tu všetko potrebné pre prežitie. V krabičke je menšia krabička s výrezom pre smartwatch, do ktorého sú hodinky Zeblaze Rover vložené. V krabičke nájdeme aj USB-MicroUSB kábel, nabíjací dok ba aj Anglicko-čínsky manuál. Na hodinkách je umiestnená aj ochranná fólia, ktorá však sama po pár týždňoch odpadne. Zamrzí absencia nabíjacieho adaptéra, ktorý je však možné objednať z Číny v rozmedzí 1-2$.

Konštrukcia
Keď je dizajn na prvom mieste

[/blockquote]

MUS_3582

Hodinky Zeblaze Rover ponúkajú elegantný a moderný dizajn v kombinácií s len 8.8 mm hrubým celokovovým telom. Zadná strana je tiež z nehrdzavejúcej ocele. Nájdeme tam tiež 4 kontaktné plochy pre dokovaciu stanicu. Prednej strane dominuje 1,54″ IPS displej s OGS (One Glass Solution) technológiou, ktorá zlepšuje viditeľnosť, pozorovacie uhly, vďaka tomu, že celý displej je oveľa tenší a medzi dotykovou a zobrazovacou vrstvou nie je žiadna vzduchová vrstva.

20131029_111623

Na pravej strane nájdeme okrúhle tlačidlo a mriežku, pod ktorou je skrytý jediný reproduktor. Vrchná strana remienka je z čiernej kože. Zo spodnej strany je remienok z na kožu príjemného materiálu, ktorý pohlcuje vlhkosť a pot. Remienok má nastaviteľný obvod v rozmedzí 17 – 22 cm. Zeblaze Rover sú dokonca odolné voči vode, ale do vody s nimi nechoďte. Prežijú však dážď alebo umývanie rúk.

Displej

Kvalitný IPS displej s OGS technológiou

MUS_3773

Smartwatch Zeblaze Rover ponúkajú kvalitný 1,52″ displej s rozlíšením 240×240 pixelov, čo odpovedá dostatočným 200 dpi. Technológia IPS zaručí kvalitné podanie farieb a výborné 178° pozorovacie uhly. Už spomínaná technológia OGS celý zážitok z používania hodiniek ešte zlepší. Za veľkú nevýhodu považujem nemožnosť regulovať podsvietenie displeja, to je nastavené na strednú hodnotu, ktorá však nemusí úplne vyhovovať na silnom slnku, či v tme. Vo všeobecnosti je viditeľnosť na slnku dostačujúca, hlavne vďaka OGS a tiež operačného systému, kde je väčšinou biele na čiernom, čo poskytuje výborný kontrast na displeji. Pri pohľade zo strán sa farby nemenia, no pri slabšom osvetlení je možné pozorovať výrazné svetlé rohy. Displej je prekrytý tvrdeným sklom. Komu by aj to nestačilo, môže využiť fóliu, ktorá je na hodinkách už od výroby. Tá má trochu slabú priľnavosť a preto sa môže stať, že ju jedného dňa ucítite na ruke, ba dokonca ju aj hneď stratíte.

Výkon a pamäť

108 MHz výkonom neohúri

MUS_3591

Ak sa vám pri predchádzajúcich recenziách zdralo, že takt 500 MHz je málo, tak mi určite budete veriť, že 108 MHz už málo je. Na beh operačného systému to síce stačí, ale nie je úplne plynulý a niektoré aplikácie sekajú. Smartwatch nemá uživateľsky prístupnú vnútornú pamäť a nenájdeme ani slot pre microSD karty.

Mediatek LinkIt

Systém sa veľmi rýchlo zapína, po zobrazení loga sa systém naštartuje za 3 sekundy. So stlačením je to 6 sekúnd. Vypínanie je ešte rýchlejšie a trvá len neuveriteľných 2,13 sekúnd.


TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf

Operačný systém

Keď si dizajnéri odbehnú na kávu

Pri výrobe týchto smartwatch sa vždy kládol veľký dôraz na dizajn. Dizajnéri však nie sú stroje a preto nemôžu pracovať bez prestávky. Hlavné je zvoliť si tu správnu chvíľu na prestávku. Vyzerá to tak, že v Zeblaze si tím dizajnérov vybral čas na prestávku práve počas výroby užívateľského prostredia aplikácií v ich vlastnom operačnom systéme pre hodinky Zeblaze Rover. Aby to nevyzeralo podozrivo a práca nestála, vždy tam nejaký dizajnér ostal a aby to bolo férové, po čase ho vystriedali. Toto je jediná možnosť, ako si vysvetliť, že skoro každá aplikácia má dizajn iného druhu a občas na ten guláš nie je práve príjemný pohľad. Operačný systém hodiniek je úplne uzavretý, aplikácie nie je možné pridávať. V hodinkách je iba malé množstvo aplikácií, chýbajú aplikácie ako kalkulačka. Rovnako to vyzerá aj s lokalizáciou do iných jazykov. Smartwatch Zeblaze Rover nepodporujú Slovenčinu ani Češtinu.

MUS_3776

Hlavné menu sa skladá z 2 nezávislých plôch. Na každej nájdeme 1 hlavnú guľatú ikonu, okolo ktorej je 8 menších ikon. Prvá plocha obsahuje ako hlavné tlačidlo Bluetooth, kde je umiestnená kompletná správa bluetooth, ako je sychnchronizácia, párovanie, hlavný vypínáč či alarm vzdialenia. Ďalšie ikonky sú:

 1. Messaging – synchronizácia a zobrazenie prijatých a odoslaných SMS
 2. Dialer – vzdialené vytáčanie hovorov cez bluetooth
 3. BT music – ovládanie prehrávača hudby na mobile – play/pause, posúvanie medzi sladbami, regulovanie hlasitosti…
 4. Call log – prehľadný zoznam zmeškaných, prijatých, odchádzajúcich hovorov, ako to poznáme zo starších tlačidlových telefónov.
 5. Settings – hlavné nastavenia hodinek. Nájdete tu nastavenie jazyka (1), úsporný režim (2), výber zvuku zvonenia (3), nastavenie času (4), nastavenie dátumu (5), nastavenie dĺžky podsvietenia displeja (6), jednotky kg (1)/lb (2) a iné (7), informácie o hodinkách (8), či tlačidlo pre reset do továrenských nastavení (9).
 6. Phone finder – z vášho mobilu sa začne ozývať „I’m here“
 7. Front/rear camer – diaľkové ovládanie fotoaparátu vo vašom smartfóne. Predná kamera však nechce naskočiť, aplikácia spustí namiesto nej zadnú.
 8. Phonebook – stiahne a zobrazí z vášho smartfónu kontakty, na ktoré môžete následne volať.

MUS_3777
Hlavná ikona – centrum notifikácii, ktoré sú doručované z vášho smartfónu.

 1. Anti lost – alarm v prípade stráty bluetooth spojenia
 2. Sleep monitor – Presný monitor spánku. Nezabudnite sledovanie pred spaním zapnúť cez položku SleepSwitch, inak nebude váš spánok zaznamenaný. Stručné výsledky sa zobrazia v položke Sleep monitor, podrobné štatistiky nájdete vo vašej aplikácií.
 3. Sedentary reminder – alarm, ktorý sa spustí ak budete sedieť dlhšie než čas, ktorý si zvolíte. Časovač je automaticky resetovaný po zaznamenaní krokov.
 4. Teplomer a tlakomer – Smartwatch Zeblaze Rover sú vybavené presným tlakomerom a teplomerom, ktoré snímajú tlak a teplotu vzduchu (nie tela).
 5. Referenčný výškomer – Možno si to ešte pamätáte z hodín fyziky, čím ste vyššie, vzduch je redší a je tam nižší tlak, zatiaľ čo v dolinách je tlak podstatne vyšší. Nachádza sa tu aj veľké množstvo premenných, ako je napríklad teplota. Z toho dôvodu nie je možné zistiť presnú nadmorskú výšku, ale za predpokladu, že budeme túto zmenu sledovať v krátkom intervale, môžeme niektoré premenné zanedbať a zistiť tak pomerne presné zmeny výšky, čo môžete využiť napríklad pri vysokohorskej turistike. Na počudovanie je to prekvapivo presné, ale je potrebných pár minút na ustálenie senzorov. Po ustálení nezabudnite stlačiť tlačidlo Reset. Výškomer môže ovplyvniť veľmi silný vietor.
 6. Pedometer – Krokomer v týchto hodinkách je veľmi presný, nemá problém ani s prudkými pohybmi rúk do strán. Poradia si aj so chôdzou po schodoch. Jediná možnosť ako vyviesť tieto hodinky zmiery sú prudké pohyby rukou hore a dole. Dáta z krokomera sa ukladajú v aplikácií Smartwatch BT4, ktorá následne zobrazuje celkový počet krokov za daný deň. Porovnal som pre vás aj kvalitu krokomera, s komerčným, mechanickým krokomerom. Hodnoty sú veľmi podobné a líšia sa max o 1-2%, čo už môže byť nepresnosť mechanického krokomera.
 7. Stopky – Jednoduché stopky, ktoré možno vyvolávajú dojem nepresnosti, hlavne kvôli tomu, že trochu sekajú, ale sú presné.

Pre efektívnu manipuláciu s operačným systémom je potrebné si osvojiť 2 základné gestá:

 • ÁNO – potiahnutie prstom z prava do ľava.
 • NIE / späť – potiahnutie prstom z ľava do prava.

Výdrž batérie

Bluetooth je drahý luxus

Hodinky Zeblaze Rover obsahujú 250 mAh batériu, ktorá výdržou veľmi nenadchne. Pri zapnutom Bluetooth a spárovaným smartfónom vydržia hodinky okolo 5-8 hodín. Ak nevyžadujete stále bluetooth spojenie so svojim smartfónom, môžete výdrž predĺžiť až na 3 dni.

Nabíjanie prebieha cez pribalený dok. Ak sa hodinky nechcú nabíjať, odporúčam prečistiť kontakty vôbec až jemne navlhčeným kúskom látky.

Multimédia
V prípade núdze postačí

[/blockquote]

MUS_3584

Hlavný reproduktor umiestnený na pravej strane ponúka na svoju veľkosť veľmi vysokú úroveň hlasitosti. Pri vyšších hlasitostiach je však zvuk výrazne skreslený a šumivý. Mikrofón je umiestnený v malej dierke na ľavej strane.

Konektivita

Zaužívaný štandard

Na komunikáciu s vašim smartfónom je tu k dispozícií Bluetooth 4.0. Smartwatch Zeblaze Rover podporujú nasledujúce aplikácie:

Rozšírenú komunikáciu cez bluetooth s vašim smartfónom najlepšie zabezpečuje aplikácia Smartwatch BT4, ktorej apk súbor je možné stiahnuť cez QR kód, ktorý sa zobrazí, ak chcete spustiť aplikáciu vyžadujúcu smartfón s touto aplikáciou. Nevýhodou je, že aplikácia nepodporuje Android 5.0 a súbor je uložený na veľmi vzdialených serveroch a pri sťahovaní toto pripojenie neustále padá. Jediné riešenie je použiť kvalitný download manager, ktorý bude spojenie obnovovať až dovtedy, keď bude celá aplikácia stiahnutá. Aby ste ušetrili trochu času, aplikáciu si môžete stiahnuť z tohto odkazu, kde sme ju pre vás nahrali.

Alternatívnou aplikáciu môže byť aplikácia od Mediateku, ktorú nájdete na Google Play. Ide o aplikáciu Mediatek SmartDevice, ktorá podporuje aj Android 5.1, no nedokáže zobrazovať dáta, ktoré Vám zobrazí vyššie spomenutá aplikácia.

ZeblazeR011Zhrnutie
|Smartwatch s kvalitným dizajnom a cenou len 35 €

MUS_3576

Hodinky Zeblaze Rover sú vhodné pre tých, čo nechcú riešiť špecifikácie, ale hľadajú elegantné, reprezentatívne, pohodlné inteligentné hodinky za super cenu, ktoré budú hovoriť o vás len to najlepšie. Určite však odporúčam mať stále so sebou nabíjací dok a nejaký powerbank. Pokiaľ vám nerobí problém operačný systém v Angličtine, Zeblaze Rover vás nikdy nesklamú. Dokonca, aj keď sú úplne vybité, sa zapne budík, len aby ste nezaspali do vášho zamestnania, či nepremeškali dôležitú schôdzku. Zeblaze Rover môžete kúpiť za 35 € u nášho partnera GearBest.com až v 3 farebných verziách.

+Plusy -Mínusy
+ Kvalitná konštrukcia a dizajn – Slabá výdrž batérie
+ Hrúbka len 8,8mm – Nejednotný dizajn systému
+ Rýchle zapínanie a vypínanie – Absencia slovenčiny alebo češtiny
+ Teplomer a tlakomer – Absencia nabíjačky
+ Kvalitný remienok – Ťažko stiahnuteľné aplikácia pre hodinky
+ Nízka cena – Nemožnosť nastaviť jas displeja

Fotografie v recenzii boli vytvorené fotoaparátom Nikon D7100.

O Nikon D7100

Nikon D7100 je digitálna zrkadlovka určená najmä pre poloprofesionálov a profesionálov. Nikon D7100 dokáže fotografovať v maximálnom rozlíšení 24,1 MPx, disponuje profesionálnym systémom automatického zaostrovania, výkonným hľadáčikom, LCD displejom s vysokým rozlíšením, odolné telo s krytmi zo zliatiny horčíka, dvomi slotmi pre pamäťové SD karty či možnosťou pripojiť si externý mikrofón, slúchadlá či blesk. Zrkadlovka toho dokáže naozaj veľa a vytvára nádherné profesionálne fotografie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú