Recenzia | Xiaomi Piston Iron: Krok správnym smerom

Teraz čítate
Recenzia | Xiaomi Piston Iron: Krok správnym smerom

banner-minote-pro
Séria slúchadiel Pistons od čínskeho giganta Xiaomi má v srdciach používateľov niekoľkoročnú tradíciu. Spoločnosť sa rozhodla skombinovať zvuk hodný oveľa drahších konkurentov a nalepiť na výsledný produkt cenu, ktorá zaujme masy. Po roku sme sa opäť dočkali novej generácie, ktorá sa od svojho predchodcu výrazne líši.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Novinka nesie nové označenie Xiaomi Piston Iron. Či sú vylepšenia správne, alebo nie sú, sa dozviete v našej podrobnej recenzii. Opäť ďakujeme e-shopu iBuygou.com za poskytnutie slúchadiel.

Kľúčové špecifikácie Xiaomi Piston Iron:

 • Typ slúchadiel: In-ear, štupľové
 • Hmotnosť: 14 g
 • Impedancia reproduktorov: 32 Ω
 • Dĺžka kábla:1,25 m
 • Citlivosť: 101 db
 • Konektor: 3,5 mm, pozlátený
 • Výkon: 5 mW
 • Frekvenčný rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • Použité materiály: Kov, guma
 • Ostatné: Funkčné tlačidlo, mikrofón

Slúchadlá Xiaomi Piston Iron najvýhodnejšie kúpite v e-shope iBuygou.com!

Balenie

Xiaomi Piston Iron
Obsah balenia Xiaomi Pistons slúchadiel sa vždy vyznačoval ohromným puncom luxusu a perfekcionizmu. Bohužiaľ, tento rok sa to obrátilo k horšiemu a balenie je veľmi strohé z lacného papiera. V balení však nájdeme náhradné štuple v troch veľkostiach

Dizajn

Ak sa však pozrieme na dizajn, okamžite vidíme staré známe Xiaomi, ktoré je pri dizajnovaní naozaj špičkové. Telo samotných slúchadiel je vyrobené z kovu a zmenou prešiel aj dizajn, ktorý disponuje krásnym spracovaním s jemne brúseným povrchom. Nové Xiaomi Pistons Iron prinášajú výborné tlmenie okolitých zvukov.

Xiaomi Piston Iron

Samotné vkladanie do ucha je absolútne bezproblémové a univerzálne štuple sadnú ako uliate. Pohľadom nižšie od tela slúchadiel sa nachádza 1,25 m okrúhly kábel, ktorý je po rozbalení veľmi zamotaný a potrvá zopár dní kým sa prispôsobia stálemu používaniu.

xiaomi-pistons-iron

Dizajn Xiaomi Pistons Iron zakončím pohľadom na ovládacie tlačidlá, ktoré taktiež integrujú mikrofón. Koncovka 3,5 mm audio jacku je klasicky pozlátená a počas používania sa určite nestretnete s vypadávaním.

Zvuk

Xiaomi Piston Iron
Po zvukovej stránke je novinka na úplne odlišnej úrovni ako minulá generácia. Nová technológia IEM odstraňuje okolitý zvuk, respektíve šum a svoju prácu vykonáva na 100 %. Výsledné podanie zvuku je predovšetkým zamerané na teenagerov, ktorý radi počúvajú hudobné žánre typu drum and bass, house a iné. Basová zložka prináša veľmi vysokú úroveň, s ktorou ma očarila aj čistota zvuku. Testovanie prebiehalo na smartfóne OnePlus 2, ktorý síce ponúka vylepšenie výsledného zvuku, no nič to nemení na fakte, že slúchadlá sú hodné oveľa vyšších cenových kategórií.

Záver

xiaomi-pistons-iron-recenzia (6)
Xiaomi Pistons Iron sú správnym vylepšením minulej generácie a prinášajú úžasné vlastnosti aj do tejto cenovej kategórie. Zvuk je absolútne špičkový a zaujme aj náročných používateľov. Ako nedostatok by som však hodnotil lacné balenie, na ktoré sme neboli zvyknutí. V prípade, že vlastníte predchádzajúcu generáciu, môžem vám s pokojným svedomím odporučiť “upgrade“. Aktuálna cena Xiaomi Pistons Iron sa pohybuje okolo 24 € v e-shope iBuygou.com.

Slúchadlá Xiaomi Piston Iron najvýhodnejšie kúpite v e-shope iBuygou.com!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.
 • Jiří Mrázek

  -> ktorý síce ponúka vylepšenie výsledného zvuku <- o tom bych na seriózním webu raději ani nemluvil, je to naprostá hloupost…

  • geforce85

   Celé zle.

   1. Tieto slúchadla sú
   hybridnej konštrukcie len tak ak by ste o tom nevedeli

   2. Mate chybne obrázky

   3. Aké zameranie na tínedžerov
   radšej napíšte že majú zvukovú charakteristiku do V

   4. To že sú to hybridy
   veľa napovie, ale pre info v 1 slúchadlu sa nachádza 1 membránový menič a 1
   tlakový

   5. Mám ich doma ale zas taký
   zázrak to nie je oproti dunu 1000 sa vôbec nechytajú ale za tu cenu sú dobre

   Ste skvelí portál ale,
   píšte radšej veci o fonoch to vám ide sakramentsky skvelo

   • Dávid Igaz

    Ďakujeme za pochvalu a vážime si názor každého čitateľa :) S testovaním slúchadiel sa stále iba zoznamujeme. Chceme si otvoriť nové obzory aj v tejto oblasti a priniesť, čo najviac recenzií a pevne veríme, že kvalita našich recenzií pôjde smerom hore :)

   • michael

    mozem dostat vysvetlenie 1. hybridnej konstrukcie a 3. charakteristiku do V?

    Dakujem

 • tony

  Nastastie prestanu tie basy byt dominantne po 30 hodinovom zahoreni a objavia sa aj pekne prekreslene stredy a vysky.

 • Xwert Is

  Budete robiť recenziu aj na OnePlus Icons? Výrobca sa dušuje že za 50 € sú slúchadlá porovnateľné s 300 – 500 € slúchadlami. Veľmi by ma zaujímalo ako sú na tom a nikde nie je poriadna recenzia.