Plusy

+Dizajn
+Displej
+S-Pen
+Fotoaparát
+Stereo reproduktory

Mínusy

-Slabší procesor Exynos 990 (v porovnaní so Snapdragonom 865+)
-Citeľné prehrievanie pri náročných úlohách
-Pomalšie rýchle nabíjanie

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.5
8.2
Displej
9.5
8.4
Výkon
7.5
7.1
Operačný systém
8.5
8.2
Fotoaparát
9.5
8.4
Výdrž batérie
8.5
7.0
Zhodnotenie

Samsungu sa podarilo vytvoriť dokonalý nástroj pre zábavu, fotografovanie a prácu. V tejto vlajkovej lodi nájdeme špičkový displej, fantastický fotoaparát s bohatými možnosťami a vysokokvalitným výstupom či ikonické pero S Pen s vylepšeniami na správnych miestach. Galaxy Note 20 Ultra by sme mohli pokojne zvoliť za TOP smartfón roka, za ktorý si zákazník aj patrične zaplatí. Škoda len toho procesora, ktorý za konkurenčným modelom zaostáva. Snáď sa už ale nabudúce Samsung umúdri.

8.8
Hodnotenie redakcie
7.9
Užívateľské hodnotenie
25 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tohtoročný august sa niesol v znamení predstavenia noviniek Samsungu, ktorý odhalil okrem iného aj nové smartfóny. Popri novej generácii Galaxy Z Fold 2 sme počas predstavenia mali možnosť vidieť aj nástupcu zo série Galaxy Note, ktorý posúva limity ešte ďalej ako jeho predchodcovia.

Práve táto línia si získala skalných fanúšikov po celom svete a Samsung ňou vytvoril akýsi samostatný segment v kategórii smartfónov, ktorý žiaden iný výrobca doteraz nedobehol. Zatiaľ čo v minulých rokoch priviedol na svet vždy len jednu verziu Galaxy Note, v tom predošlom sme mali možnosť vidieť hneď dva modely – Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10 Plus.

Podobným smerom sa gigant vydal aj tento rok, avšak tentokrát si pre zákazníkov pripravil „obyčajný“ Galaxy Note 20 a ešte prémiovejší Galaxy Note 20 Ultra, ktorý reprezentuje to najlepšie, čo Samsung aktuálne ponúka.

Konštrukcia bez jedinej chyby

Ak je oblasť, v ktorej Galaxy Note 20 Ultra exceluje a ani ten najväčší neprajník nemôže spochybniť jeho kvality, tak je to práve konštrukcia. Hliník doprevádzaný matným sklom na zadnej strane pripomína riešenie iPhonu 11 Pro (len pri bronzovej farebnej verzii), no to rozhodne nie je na škodu.

Práve naopak. Matný povrch je výrazne praktickejší a bez obalu sa potom smartfón v ruke až tak nešmýka. Čierna verzia, ktorá bude na Slovensku druhou predávanou verziou, má, žiaľ, zadnú stranu lesklú.

Boky zariadenia sú k okrajom zahnuté a rovnako s dnes už miernym zahnutím voči rokom minulým operuje aj predný displej. Či sa niekomu zahnutý displej páči, alebo nie, je vyslovene osobná preferencia, no ak chceš to najlepšie od Samsungu, na tento druh displeja si jednoducho budeš musieť zvyknúť.

Samsung tento rok konečne odstránil otravné Bixby tlačidlo z ľavej strany, ktorá je tak úplne prázdna. Všetky ovládacie tlačidlá sú situované na pravú stranu v dostatočnej výške pre pohodlné uchopenie. Nemenej dôležitým detailom pri skúmaní obvodu konštrukcie je okrem vrchnej časti so slotom na SIM karty/ pamäťovú microSD kartu, spodnou s USB-C konektorom aj miesto pre stylus S-Pen.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

To sa presunulo voči minulému roku na ľavú stranu a ak si dlhoročný používateľ Galaxy Note, na túto drobnú zmenu si budeš chvíľu zvykať a úprimne, nie je to ideálne miesto. Pravá strana bola z hľadiska používania praktickejšia. Celková hmotnosť 208 gramov nie je ani zďaleka tak vysoká vzhľadom k rozmerom smartfónu 164,8 x 77,2 x 8,1 mm.

Niekomu však môže prekážať po vzore Galaxy S20 Ultra gigantický modul fotoaparátov, ktorý poriadne vystupuje z konštrukcie. Odporúčame teda dokúpiť k Note 20-ke aj kryt, ktorý krásne zakryje tento vystupujúci fotoaparát a pri položení na stôl sa s ním zadná strana zarovná do roviny.

Špičkový displej je etalón najvyššej triedy

S Note 20 Ultra nie je veľa prekvapení, pokiaľ ide o jeho špecifikácie displeja. Je jednoducho fantastický a stále pôsobí ako pastva pre oči! Presnosť farieb, pozorovacie uhly a jas sú vynikajúce. 6,9-palcová OLED jednotka podporuje maximálne rozlíšenie 3080 x 1440 pixelov, je certifikovaná na HDR10+ a má variabilnú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Funguje na inteligentnom princípe, kedy samotný smartfón vie vyhodnotiť či v danej situácii potrebuješ maximálny „výkon“ displeja.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

Napríklad pri prechádzaní nastavení zariadenia nepoužije 120 Hz, no naopak pri hraní hier či sledovaní videí dostaneš maximálny možný komfort so 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Galaxy Note 20 je tiež prvým smartfónom na svete, ktorý využíva technológiu odolného skla Gorning Glass „Victus“.

Okrem zlepšení v smere odolnosti voči škrabancom je nová generácia Gorilla Glass odolnejšia aj voči pádom. Spoločnosť Corning tvrdí, že Victus dokáže prežiť pád z výšky 2 metrov (oproti Gorilla Glass 6 to nie je až taký výrazný pokrok, keďže to dokázalo prežiť pád z výšky 1,6 metra). Taktiež je dobré podotknúť, že sklo Victus prežije v priemere 20 pádov z výšky 1 metra, čo je zrejme najbežnejšia výška, z ktorej zvykne smartfón padnúť na zem. V prípade staršej generácie dokázalo sklo prežiť takýchto pádov v priemere 15.

Softvérovo má potom používateľ k dispozícii ešte ďalšie možnosti nastavenia a displej si vie maximálne prispôsobiť k obrazu svojmu. Nechýba ani poriadne prepracovaný Always-on displej či slávne písanie na uzamknutú obrazovku po vytiahnutí pera. Z hľadiska komfortu, praktickosti a funkcií je teda displej Galaxy Note 20 bezpochyby etalónom vlajkových smartfónov.

Exynos 990 ako „Achylová päta“. Výkonu však má dosť

Hoci Samsung spravil viacero dôležitých vylepšení na správnych miestach, na sklamanie fanúšikov vybavil aj tento model po vzore Galaxy S20 a Galaxy S20 Ultra procesorom Exynos 990, ktorý je nechválne známy svojimi vlastnosťami. Čip, ktorý za konkurenčným Snapdragonom 865+ zaostáva vo viacerých smeroch, sa tak opäť ocitol aj u nás v Európe. Už doterajšie porovnania pri jarných modeloch S-série potvrdili, že ani tento procesor Samsungu sa na kremík od Qualcommu nedoťahuje.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

Nuž, zákazníci sa budú musieť uspokojiť s tým, čo im Samsung ponúkol, no mal by sa poučiť, že nanútiť im to, čo nechcú, nie je cesta. To však neznamená, že si neužijú bleskovo rýchle reakcie a vysoký výkon. Aj keď nie je tento čip práve z tých najvydarenejších, má rozhodne čo ponúknuť. Disponuje ôsmimi jadrami, ktoré navyše tikajú na mierne vyššej frekvencii, ako jadrá v konkurenčnom procesore.

Prvá dvojica jadier Mongoose M5 funguje na frekvencii 2,73 GHz a ďalšie dve jadrá Cortex-A76 pracujú na 2,50 GHz. Zvyšné 4 jadrá Cortex-A55 potom operujú na 2 GHz. K tomu Samsung pridal grafický akcelerátor Mali-G77 MP11, ktorý zvláda na výbornú aj náročné hry. Nechýba tu až 12 GB operačnej RAM pamäte, ktorá je dokonalým prostriedkom pre bezproblémový multitasking a aplikácie zvládne ponechať otvorené aj niekoľko hodín.

Počas používania som sa teda nestretol so žiadnym agresívnym ukončením procesov a všetko fungovalo tak, ako si to aj najnáročnejší používateľ predstavuje. Vo výsledku som si teda aj v Samsungu Galaxy Note 20 Ultra s procesorom Exynos 990 užil poriadny výkon, no svoje nedostatky nezaprel. Vyššia teplota sa prejavila aj v tomto modeli pri náročnejších operáciách a pri hraní graficky náročnejších hier.

Nešlo však o nič závažné, čo by ovplyvnilo výkonnosť zariadenia. Pre fanúšikov benchmarkových testov sme porovnali aj výsledky „surového“ výkonu vo vybraných aplikáciách pri oboch verziách smartfónu. Nakoľko nie je u nás dostupná verzia so Snapdragonom 865+, dáta do porovnania sme čerpali z našich výsledkov testov a zahraničných zdrojov.

Perfektný S-Pen je tentokrát ešte lepší

Ako sme už u Samsungu zvyknutí, aj v tomto prípade upravil operačný systém Android o vlastnú grafickú nadstavbu OneUI, ktorú zrejme nikomu netreba predstavovať. Známe prostredie je teda doplnené o viacero softvérových vylepšení, ktoré poznáme už z predošlých modelov. V prípade Galaxy Note 20 Ultra sa tak výrobca sústredil predovšetkým na špeciálne pero S-Pen, ktoré je ikonickým znamením tejto série. Tentokrát je ešte lepšie.

Už pri predstavení bolo povedané, že sa odozva pri písaní znížila len na neuveriteľných 9 ms, čo je skutočne cítiť aj pri reálnom používaní. Počas písania poznámok či kreslení som mal pocit lepšej interakcie pera s displejom. Popritom sa tu však dostalo aj na ďalšie zaujímavé možnosti, ako S-Pen využiť. Používateľ s ním môže operovať pri prepínaní v prezentácii alebo spúšťať rôzne funkcie či ovládať hlasitosť pomocou vzdušných gest. Stylus má totiž v sebe gyroskop.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

So zabudovaným tlačidlom je potom možné spustiť spúšť fotoaparátu aj na diaľku alebo ovládať prehrávanie hudby. Jednotlivé možnosti pri stlačení tlačidla či gestách je možné prispôsobovať podľa preferencií. S Pen taktiež slúži ako „kľúč“ k smartfónu, ktorý môže odomknúť. Samsung tu pridal navyše celý rad najrôznejších funkcií, ktorými obohacuje možnosti pre využitie tohto jedinečného stylusu.

Možností je naozaj množstvo a okrem bežných poznámok, písania po obrazovke či kreslenia je možné využiť aj kreslenie v rozšírenej realite, ktorá pretvorí nakreslené tvary a písma na virtuálne objekty vo vybranom prostredí. Spoločnosť avizovala veľkú spoluprácu s Microsoftom, čo sa pretavilo do prepracovaného prepojenia smartfónu s počítačmi s Windows 10.

Pripojenie medzi obomi zariadeniami trvá iba krátku chvíľu a následne je možné ovládať celý systém len prostredníctvom aplikácie Váš telefón, ktorá zrkadlí obrazovku smartfónu. Prakticky tak stačí prepojiť ho s počítačom a pri práci cez počítač využívať aj Android aplikácie, prijímať hovory či písať SMS správy na diaľku.

Netreba však zabúdať ani na digitálneho asistenta Bixby, na ktorom Samsung pracuje už dlhé roky. Jeho osud je ale nejasný. Stále sa totiž nevyrovnáva konkurenčnej Siri či Google Asistentovi, ktorý je taktiež v Galaxy Note 20 Ultra. Súboj dvoch digitálnych asistentov však s prehľadom vyhráva ten od Googlu, ktorý je raz darmo prepracovanejším pomocníkom na každý deň.

Prémiový fotoaparát sa postará o prémiové zábery

Zadná sklenená stena tohto obra púta pozornosť už na prvý pohľad ohromne vystupujúcim fotoaparátom. Trojica objektívov z konštrukcie vyčnieva naozaj výrazne a pri položení na stôl sa smartfón kolíše jedna radosť. Vystupujúci fotoaparát je ale výsledkom tenšej konštrukcie. Pre niekoho ohavný fotoaparát a pre iného špičkový nástroj na fotenie a nahrávanie videa.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

Objektívy v Galaxy Note 20 Ultra môžeme častovať rôznymi urážkami kvôli ich uloženiu, no v prípade ich kvality sme si osvojili najmä superlatívy. A v skutočnosti sa mi vlastne aj tak vystupujúci fotoaparát s týmto rozložením objektívov a v tomto dizajne veľmi páči. Pôsobí luxusne. A musím priznať, luxusne taktiež fotí a natáča. Obrazový výstup pri fotografovaní patrí skutočne do prémiovej kategórie smartfónov a fotografie môžeme zaradiť k tým najlepším, aké sa s dnešnými modelmi dajú vytvoriť.

Širokouhlý vs. Ultraširokouhlý objektív

[twenty20 img1=“236783″ img2=“236784″ offset=“0.5″]

Širokouhlý vs. Periskop

[twenty20 img1=“236783″ img2=“236785″ offset=“0.5″]

Širokouhlý vs. 20-násobný zoom

[twenty20 img1=“236783″ img2=“236788″ offset=“0.5″]

Širokouhlý vs. 50-násobný zoom

[twenty20 img1=“236796″ img2=“236794″ offset=“0.5″]

Sú jednoducho skvelé, poriadne ostré a plné farieb. Miestami však môže byť problémom prepálená biela, a to najmä pri fotení s oblohou v zábere, kedy automatické nastavenia nevezmú nebo vždy do úvahy. Najlepšie fotografie dokáže vytvoriť najmä hlavný snímač. Pri fotografovaní však pomáha aj umelá inteligencia, ktorá dokáže zhodnotiť scénu a používateľovi naznačiť bod, pri ktorom môže zachytiť lepší záber. K tomu všetkému je tu aj optimalizátor scén, ktorý má vylepšovať výslednú fotografiu. Ako fotografie, tak aj videá pritom ešte zdokonaľuje automatický HDR režim.

12 MPx vs. 108 MPx fotografia

[twenty20 img1=“236798″ img2=“236799″ offset=“0.5″]

Fotografie nájdeš v plnom rozlíšení na tomto odkaze: 12 MPx fotografia a 108 MPx fotografia.

Denné aj nočné fotografie prechádzajú skutočne vydareným postprocessingom. Počas fotografovania v noci má výsledná úprava záberov skutočne milo prekvapila. Pohľad fotoaparátu na scénu v tme, kedy sa zdalo, že vznikne len ďalšia snímka s vysokým šumom a nevýraznými obrysmi objektov, sa po úprave rázom zmenil na omnoho kvalitnejšiu fotografiu s dostatočným jasom a nižším šumom. V tomto smere však vedie najmä hlavný širokouhlý objektív, zvyšné dva za nim kvalitou zaostávajú.

Širokouhlý vs. Ultraširokouhlý objektív

[twenty20 img1=“236807″ img2=“236806″ offset=“0.5″]

Širokouhlý vs. Periskop

[twenty20 img1=“236807″ img2=“236808″ offset=“0.5″]

Všetky fotografie v plnom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.

Počas fotenia je možné približovať pomocou známych ikoniek, ktoré prepínajú medzi jednotlivými objektívmi. Hlavný snímač má 108 MPx, clonu f/1.8 a veľký 1,33“ senzor s 0,8 μm veľkými pixelmi, ktoré sa podľa potreby dokážu spájať, aby tak bolo možné vytvoriť skvelú fotografiu pri rôznych podmienkach. Napríklad v noci sa viacero pixelov spojí do jedného, čím môže snímač prijať viac svetla a výsledná fotka je omnoho kvalitnejšia.

Ďalší fotoaparát tu je ultraširokouhlý a vybavený 12 MPx snímačom, clonou f/2.2, 1/2,55“ veľkým senzorom a 120° uhlom záberu, do ktorého sa vojde aj veľká skupina ľudí. Špecialitou je tu potom periskopický objektív s taktiež 12 MPx, no s clonu f/3.0 a 120 mm ohniskovou vzdialenosťou, pričom ten podporuje aj 5-násobný optický a až 50-násobný digitálny zoom, ktorý však kvalitou neoplýva.

Takto vytvorené snímky sú neostré, chýbajú im farby a dostatočný kontrast. 100-násobné priblíženie ako z Galaxy S20 Ultra je preč a úprimne, jeho využitie bolo aj tak príliš otázne. Podobne to vnímam aj pri aktuálnom 50-násobnom priblížení. Z tejto trojice sú potom opticky stabilizované len periskopický a širokouhlý objektív.

Samsung však zapracoval aj na zameriavaní objektov a miesto ToF senzora ako v S20 Ultra tu stavil na laserové zameriavanie, ktoré je výrazne rýchlejšie a presnejšie. S týmto snímačom tak nikdy nie je problém zamerať na konkrétny objekt behom stotiny sekundy. Bolo to poznať už po prvých pokusoch pri fotografovaní. Takýto systém zameriavania je jednoducho rýchly a presný.

Video je potom možné nahrávať hneď v niekoľkých režimoch a rôznej kvalite. Okrem klasického prostredia pre nahrávanie bežných záberov tu Samsung prihodil aj režim „Pro“ pre profesionálne nahrávanie videa a fotografovanie s možnosťou nastavenia parametrov. K dispozícii je teda nastavenie ISO, expozície, vyváženia bielej či rýchlosť uzávierky.

Tu ale výrobca láka aj na špeciálnu funkciu pre nahrávanie zvuku mikrofónmi, ktorého záznam je možné nastaviť osobitne pre predné a zadné mikrofóny a taktiež je tu možnosť zvyšovať a znižovať intenzitu nahrávania. Túto funkciu však využijú pri natáčaní predovšetkým skúsenejší a náročnejší používatelia, ktorí potrebujú okrem kvalitného videa pre svoje zábery aj ten správny zvuk.

Samsung myslí aj na vzdialenú budúcnosť a Galaxy Note 20 Ultra vybavil možnosťou natáčať video v 8K rozlíšení. Takéto nahrávanie je ale možné len cez periskopický objektív, ktorému chýba optická stabilizácia, čo sa ale výrazne neodráža na stabilite záberov. Navyše, v 8K je možné nahrávať len pri 24 fps. Možnosť je to teda skvelá, obraz je veľmi ostrý a detailný, no úprimne, kto si dnes takéto video prehrá na 8K televízore?

Omnoho lepšou možnosťou je natáčanie 4K videa, ktoré je už možné pri maximálne 60 fps cez hlavný širokouhlý fotoaparát. Takéto video je počas dňa skutočne detailné, stabilizácia je perfektná a zábery sú skutočne z toho „prémiového“ súdka. Čo viac si len priať?

Snáď ešte nahrávanie videa v HEVC formáte, ktorý dokáže efektívne skomprimovať veľkosť videa. Áno, aj tento formát tu nájdeme. V nastaveniach som potom ešte narazil na možnosť videa v HDR10+, avšak aktivovať som ju nemohol, nakoľko pri nej bola značka „Labs“, a teda na nej Samsung ešte zrejme len pracuje.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

V aplikácii fotoaparátu je aj množstvo softvérových fičúr a okrem už spomínaných možností sa tu nájde aj možnosť nahrávať video a fotografovať s dynamicky rozmazaným pozadím. Funkcia, ktorá pripomína portrétový režim, ponúka viacero možností rozmazania, čím je možné navodiť rôzne zaujímavé efekty. Pre tých, ktorí si radi fotia svoje jedlo na sociálne siete, je tu aj špeciálny režim „Jedlo“.

Pre nočné fotografovanie potom Samsung priniesol aj zaužívaný nočný režim vo funkcii „Noc“. Okrem toho všetkého je tu aj nahrávanie superspomaleného videa, ale jeho kvalita je aj pri dobrom svetle absolútne nevhodná pre takto drahú vlajkovú loď. Nájdeme tu tiež možnosti pre natáčanie spomalených pohybov a hyperčasozberného videa.

Batéria nie je bežec na dlhé trate

Do obrovskej konštrukcie tohto modelu sa vošla veľká 4500 mAh batéria. Na pohľad akumulátor so skvelou kapacitou však v prípade intenzívneho využívania nevydrží vôbec dlho. Spomedzi hardvéru si veľký podiel energie ukrojí masívny displej a potom ešte aj procesor.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

S plne nabitou batériou rapídne klesala výdrž už po približne 3 hodinách so zapnutou obrazovkou, kedy som sa dostal na polovicu kapacity. Galaxy Note 20 Ultra teda nie je žiadnym lámačom rekordov vo výdrži na jedno nabitie, práve naopak.

S častým používaním aplikácií či pri hraní treba rátať s tým, že si batéria vypýta nabíjací adaptér ešte pred večerom. Pri striedmejšom vyberaní z vrecka však s plnou batériou zvládne približne celý pracovný deň, teda aspoň čo sa týka verzie s Exynosom 990.

Samsung tu priniesol aj rýchle nabíjanie USB PD 3.0, ktoré s výkonom 25 W dokáže doplniť energiu batérie z 20 % na 80 % v priebehu 36 minút a do 100 % potom doplní kapacitu v priebehu ďalšej pol hodiny. Popritom ale smartfón podporuje aj bezdrôtové nabíjanie s podporou Qi štandardu a taktiež si vďaka reverznému nabíjaniu o výkone 9 W nabijeme napríklad bezdrôtové slúchadlá.

Skvelá dvojica stereo reproduktorov

Samsung Galaxy Note 20 Ultra sa môže pochváliť dvojicou stereo reproduktorov, na ktorých vývoji spolupracovala známa spoločnosť AKG. Nie sú to teda len slúchadlá, ale aj reproduktory a softvérové možnosti, ktorými táto firma vylepšila celkový zážitok z používania tejto novinky. Hoci reproduktor v hornom rámiku takmer nie je vidieť, so spodnou jednotkou vytvára dokonalú súhru, ktorá prináša podľa môjho názoru perfektný zážitok z počúvania hudby smartfónom.

Zvuk vychádzajúci z týchto stereo reprákov je naozaj skvelý a nechýbajú mu ani hĺbky. Pri prehrávaní pesničiek, pozeraní videí či hraní hier je maximálna úroveň hlasitosti poriadne vysoká, no kvalitu audia to výrazne neovplyvňuje. Okrem toho, že Samsung opäť pridal aj do balenia káblové AKG slúchadlá, ktoré mimochodom pripojíme k smartfónu cez USB-C, nakoľko nemá 3,5 mm jack, poskytol aj podporu pre Dolby Atmos a nastavenia ekvalizéru. S využitím týchto vylepšení je tak zvukové podanie pri prehrávaní cez stereo reproduktory veľkým potešením.

Pasujme Samsung Galaxy Note 20 Ultra za TOP smartfón roka

Samsungu sa podarilo vytvoriť takmer dokonalý nástroj pre zábavu, fotografovanie a prácu. Galaxy Note 20 Ultra je spojením toho najlepšieho, čo v dielni výrobcu nájdeme. Dizajnové oddelenie zapracovalo na krásnom dizajne, ktorý je už na pohľad prémiový a skutočne tak pôsobí aj po uchopení do ruky. Navyše je konštrukcia zahalená aj do krásnej bronzovej farby v matnom prevedení (dostupná je na Slovensku aj čierna verzia).

Nie je to len o dizajne. V tejto vlajkovej lodi nájdeme špičkový displej. Samsung vie ako na kvalitnú obrazovku, to sa mu musí nechať. K tomu všetkému pridal aj skvelú trojicu fotoaparátov, ktorá odvádza skutočne výbornú prácu a výsledné fotografie či videá sú jedne z najlepších. A aby sme nezabudli na to ikonické pero S Pen. To je tento rok dokonalejšie ako kedykoľvek predtým a pracovať s ním je skutočná radosť.

Zobraziť celú galériu (82)
Matúš Mitro/FonTech

Nebyť niekoľkých nedokonalostí, Galaxy Note 20 Ultra by sme mohli pokojne zvoliť za TOP smartfón roka. Kritizovaný procesor Exynos 990 si našiel miesto aj v tomto modeli, no napriek tomu, že za Snapdragonom 865+ zaostáva, dokáže v spojení s obrovskou RAM pamäťou poskytnúť skvelý výkon a zážitok z používania smartfónu si obľúbi aj ten najnáročnejší používateľ.

Avšak čo tá cena?! Skutočne si ju zaslúži? Nuž, posúdenie necháme na vás, našich čitateľoch. Za prémiové produkty sa stále priplácalo a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Tento Samsung je totiž jeden z mála smartfónov, ktoré skutočne svojimi vlastnosťami patrí do tej najvyššej kategórie segmentu.

Na recenzii spolupracoval Dávid Igaz

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú