Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

finalKaždý rok sme svedkami nových technológií a vždy lepších a lepších smartfónov. Za posledné roky nastal pokrok v konštrukcii, nakoľko plast nahradilo sklo a kov, výkon sa takmer zdvojnásobil, pri displejoch rastú rozlíšenia, pri fotoaparátoch megapixely a pri batériách len v niektorých prípadoch narástli miliampérhodiny. Revolučný je obzvlášť tento rok, čoho dôkazom je Xiaomi a jeho Mi5 a Meizu so svojím Pro 6. Napriek tomu, že LeEco (pôvodom LeTV) je relatívne mladý výrobca, od svojej existencie predstavil mnoho zaujímavých kúskov. Kľúčová bola pre neho tento rok nová rada smartfónov Le 2, ktorá obsahuje 3 smartfóny. LeEco Le 2, Le 2 Pro a Le Max 2. Nám sa ako prvý dostal do redakcie druhý z menovaných smartfónov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Už pri prvom pohľade na špecifikácie je jasné, že smartfón nebude konkurovať velikánom ako Mi5, no môže sa zaradiť do vyššej strednej triedy. Jedným z jeho najhlavnejších lákadiel je cena, ktorá sa v e-shope iBuygou.com pohybuje na úrovni 246 €. Radí sa teda Le 2 Pro medzi ďalších veľkých hráčov tohto roku alebo s ničím zaujímavým neprišiel a jeho cena odpovedá kvalite?

Kompletné špecifikácie LeEco Le 2 Pro:

  • Všeobecné:
    • GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
    • WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
    • LTE (4G): pásma B1 (2100), 3 (1800), 7 (2600), 38 (2600), 39 (1900), 40 (2300), 41 (2500)
  • Rozmery a váha: 151.1 x 74.2 x 7.5 mm, 153 g
  • Displej: 5,5″, kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 401 ppi
  • Čipset: MediaTek Helio X20
  • CPU: Tri-cluster, 2.3 GHz dvojjadro Cortex-A72 & 2 GHz štvorjadro Cortex-A53 & 1.4 GHz štvorjadro Cortex-A53
  • GPU: Mali-T880 MP4
  • RAM: 4 GB
  • OS: Android 6.0 (Marshmallow), eUI (6.014S Stable)
  • Pamäť: 32 GB eMMC 5.1 (pre používateľa dostupných 22.86 GB)
  • Fotoaparát: 21 MPx, 1/2.4-palcový snímač Sony IMX230, clona f/2.0, HDR, Manuálny režim, Panoráma
  • Predný fotoaparát: 8 MPx, clona f/2.2
  • Video kamera: 4K @ 30 fps, 1080p@30 fps, 720p@120 fps
  • Konektivita: WiFi 802.11 a / b / g / n / ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2 LE, USB Type-C v2.0, GPS s AGPS a GLONASS, DualSIM (nanoSIM & nanoSIM, dual stand-by)
  • Batéria: 3000 mAh, rýchle nabíjanie
  • Ostatné: snímač odtlačkov prstov, kompas, gyroskop, snímač okolitého jasu, akcelerometer, Dolby Atmos, IR Blaster (infraport)

LeEco Le 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Balenie


Základ + bonus

DSC_0622
Nové LeEco Le 2 Pro prichádza v jednoduchej bielej krabičke, na ktorej vrchnej časti nájdeme len logo výrobcu a na spodnej časti informácie o telefóne v čínštine. Otvorenie prebieha jednoduchým odstránením vrchnej časti a v jej vnútri ihneď vidíme samotný telefón v ochrannom silikónovom kryte a s ochrannými fóliami z oboch strán. Pod telefónom sa skrýva biela krabička s návodom na použitie a so spinkou pre vybratie slotu pre nanoSIM karty.

DSC_0624
Na samom spodku krabice nájdeme ešte krátky káblik, ktorým je redukcia z USB typu C konektoru na klasický 3.5 mm audio jack. V pravej časti krabice je ešte ukrytá nabíjačka a USB type-C kábel. Balenie je teda vybavené dostatočne a chválim aj prítomnosť silikónového krytu.

DSC_0627

Konštrukcia a dizajn


Krásny dizajn vďaka kovu

Hneď na úvod musím povedať, že LeEco Le 2 Pro je jeden z najkrajších smartfónov, aký som držal v ruke. LeEco, na ktoré sa pamätáme aj ako na LeTV, už od svojej existencie produkuje smartfóny s veľmi kvalitnou a prémiovou konštrukciou na najvyššej úrovni. Nič z toho by samozrejme nebolo možné bez kovu. Celokovovej konštrukcie sa teda drží aj nová rada Le 2, pričom niektoré dizajnové prvky poznáme už zo starších smartfónov značky LeEco a niektoré sú tu aj nové. Poďme si teda detailne predstaviť všetky prvky dizajnu smartfónu, ktorý máme k dispozícii v rose gold, teda zlatom prevedení, ktoré má len mierny nádych ružovej.

DSC_3939

Práve predná strana je tou, vďaka ktorej ihneď zistíte, že sa jedná o značku LeEco. Výrobca má totiž v obľube prinášať používateľom dojem „bezrámikového“ displeja. Okolo neho sa nachádza čierny rámik, ktorý však pri vypnutom displeji ani neuvidíte a displej vyzerá naozaj bezrámikovo. Najlepšie ešte urobíte, keď si nastavíte tapetu s čiernymi okrajmi a vzhľad je tým ešte lepší. Pod displejom sa nachádza trojica kapacitných tlačidiel, ktoré ale tiež za normálnych okolností nevidno a rozsvietia sa iba ak sa ich dotknete. Nad displejom je to reproduktor pre hovory, vľavo od neho senzory a vpravo sa usadil predný fotoaparát.

DSC_3897

Do bočných stien zasahuje rámik z displeja, čím je bezrámikový pocit ešte znásobený. Na pravom boku nájdeme tradične umiestnené tlačidlá pre zapnutie/vypnutie a na ovládanie hlasitosti s vynikajúcou odozvou. Na ľavom boku vo vrchnej časti sa nachádza len slot pre dve nanoSIM karty a na hornom IR Blaster (infraport) pre ovládanie domácich spotrebičov. Na spodnom boku si našiel miesto USB Type-C konektor a dvojica mriežok, no reproduktor sa opäť nachádza len v jednej (pravej) a v druhej je miesto pre mikrofón.

DSC_3902
Dizajnovo veľmi pekná je aj zadná strana. Dominantným prvkom je výrazne vystupujúci 21 MPx fotoaparát a vedľa neho dvojfarebný LED blesk. Pod ním je tradične umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý je pokrytý lesklým sklom a vytvára zrkadlový efekt. Posledným prvkom umiestneným najnižšie je logo výrobcu. Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, úplnú vrchnú a spodnú časť tvorí plast z dôvodu lepšieho príjmu signálov. Trvalo mi však dosť dlho, kým som na túto skutočnosť prišiel a je naozaj ťažké rozdiel rozoznať. Celkové rozmery zariadenia sú 151.1 x 74.2 x 7.5 mm a hmotnosť sa zastavila na 153 gramoch. Tieto hodnoty nie sú ničím výnimočné a na veľkosť displeja sú prijateľné. Po stránke dizajnu a konštrukcie teda odviedlo LeEco kus skvelej práce a dizajn si zamiluje snáď každý.

DSC_0944

Displej


Výborný po každej stránke

Už dlhší čas je pri displejoch zaužívaná uhlopriečka 5.5 palcov, čo je už relatívne veľká hodnota a smartfón sa v jednej ruke bez špeciálnych režimov dá ovládať len veľmi ťažko. Tejto uhlopriečky sa drží aj Le 2 Pro, pričom zachováva plne postačujúce FullHD rozlíšenie (hustota 401 ppi). Displej teda nie je najvhodnejším pre virtuálnu realitu, no na druhej strane zbytočne neuberá z výkonu a batérie. Hneď na úvod poviem, že sa jedná o jeden z najlepších displejov na trhu a budem ho len a len chváliť.

leeco-le-2-recenzia-1
Podanie farieb. Napriek tomu, že sa nejedná o AMOLED panel, podanie farieb je na IPS technológiu veľmi dobré. Farby sú dostatočne sýte a verné. To isté dokonca môžem povedať aj o čiernej a najmä bielej, čo je oproti AMOLED technológii obrovská výhoda (AMOLED displeje majú horšiu bielu). V nastaveniach farieb displeja odporúčam nastaviť režim „Vivid“ (sýty), vďaka ktorému sú farby ešte o niečo sýtejšie. Potešila ma aj dobrá hodnota nízkeho aj vysokého jasu a výborné pozorovacie uhly. Pri najnižšej hodnote jasu teda displej nedráždi oči a naopak, pri najvyššej poskytne výbornú čitateľnosť aj na priamom slnku. Chválim aj prítomnosť čítacieho režimu, ktorý jas displeja mierne zníži, dodá oranžovo-žltý nádych a zmierni tým množstvo vyžarujúceho modrého svetla. Displej je vďaka tomu šetrnejší k očiam v nočných podmienkach. Jediným háčikom je, že niektoré časti systému ešte nie sú dokonale preložené ani do angličtiny, a tak je nutné preklikať sa cez čínske znaky pre nájdenie týchto funkcií. To isté platí aj o nastaveniach farieb displeja.

DSC_3882

Výkon a pamäť


Desať jadier nie je všetko

LeEco pri svojej novej rade Le 2 použilo až tri rôzne procesory. Pri základnom modeli bol použitý MediaTek Helio X20, pri našom testovanom Le 2 Pro dáva LeEco na výber z Helia X20 a X25. Najvyšší model už prichádza so známym Snapdragonom 820. Nami testovaná verzia disponovala slabším Helio X20, ktorý sa oproti X25-ke líši len nižším taktom. V tomto prípade sa v čipsete ukrývajú dve jadrá Cortex-A72 taktované na 2.3 GHz, štyri jadrá Cortex A53 taktované na rovné 2 GHz a nakoniec ďalšie štyri jadrá Cortex A53 s taktom 1.4 GHz. Spolu je to teda až desať jadier, no je otázne, či je takýto počet naozaj potrebný. Spolu s procesorom prichádza grafický čip Mali-T880 MP4, o ktorom si povieme nižšie.

DSC_0676
Výkon je pri bežnom používaní a práci s telefónom úplne dostatočný a systém beží veľmi plynulo. Jedinou slabinou MediaTek procesorov je výkon pri graficky náročných hrách. Ak sa pozrieme napríklad na procesor v Xiaomi Mi5, Snapdragon 820, ten skóroval v AnTuTu Benchmarku v 3D teste skoro 52 tisíc bodmi. Na druhej strane, Helio X20 v Le 2 Pro skóroval len 18 tisíc bodmi. Rozdiel je teda obrovský a je jasné, že najnovší počin od MediaTeku ani zďaleka nedobieha neporaziteľnú novinku od Qualcommu. Toto sa však týka len grafiky a po stránke ostatných parametrov je Helio X20 takmer na rovnakej úrovni ako Snapdragon 820. Pri hraní graficky náročných hier, ako je napríklad Modern Combat 5, je cítiť nižšiu snímkovú frekvenciu. Hry som porovnával aj so starším Snapdragonom 801 v Xiaomi Mi4 a rozdiel je jasne viditeľný. Je škoda, že Helio X20 je porazený takýmto starším procesorom. Aby toho nebolo málo, v oblasti fotoaparátu som pri hraní cítil aj výrazne vyššiu teplotu. Tá však bola ešte na akceptovateľnej úrovni a nijak mi nebránila pri držaní zariadenia.

Úložisko zariadenia dosahuje kapacitu 32 GB a ak vám takáto kapacita nestačí, máte smolu. Smartfón sa vyrába iba s touto kapacitou a nedisponuje ani slotom pre microSD karty. Pri prvom spustení mi ostalo voľných 22.86 GB, za čo môže množstvo predinštalovaných čínskych aplikácií. Podľa mňa je to veľká nevýhoda a v prípade, že ste náročný na kapacitu úložiska, nebude Le 2 Pro najlepšou voľbou.

Screenshot_20160528-182015

Operačný systém


Všade samá Čína

LeEco patrí medzi tých výrobcov, ktorým sa čistý Android až tak nepáči a radi si ho dôkladne prispôsobia. Jeho smartfóny preto prichádzajú s nadstavbou pod menom eUI. Tá bola počas testovania dostupná v najnovšej verzii 5.6.014S Stable, pričom bežala na najnovšom Androide 6.0 Marshmallow. Nadstavbu radím medzi tie podarenejšie a optimalizovanejšie, aj keď je tu predsa len zopár háčikov. Najzásadnejším je určite jazyková lokalizácia. Zo všetkých dostupných štyroch jazykov je pre nás použiteľný iba anglický, no ani ten ešte nie je dokonalý a v rôznych častiach systému som sa často stretával s čínskymi znakmi. Pri dobrej znalosti angličtiny sa s tým však dá bez menších problémov žiť a na Čínu som si zvykol. Ďalšou nevýhodou sú predinštalované čínske aplikácie, ktoré sú pre nás absolútne nepoužiteľné. Medzi ne sa radí napríklad aplikácia Live, Le Store, Le Sports, Letv, LeMall či Game Center. Väčšina týchto aplikácií je takmer kompletne v čínštine a pre nás teda nemajú žiadny význam. Pri bližšom predstavení systému si tieto nevýhody ešte priblížime. Keďže ide o čínsku nadstavbu, po vybalení z krabice a prvom zapnutí zariadenia v systéme nenájdete Google Play ani ostatné Google služby, ktoré si budete musieť ručne doinštalovať.

Screenshot_20160605-114626
Uzamykacia obrazovka je jednoduchá a poskytuje len informácie o čase a dátume a je sa z nej možné rýchlo dostať aj k fotoaparátu. Často ju však používať nebudete, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou budete používať snímač odtlačkov prstov. V launcheri (spúšťači) sa už začína ukazovať, odkiaľ smartfón pochádza. Launcher je tradične bez akéhokoľvek zoznamu aplikácií a tak nájdete všetky pokope na jednotlivých obrazovkách. Tam, kde by sme ikonu zoznamu aplikácií očakávali, sa namiesto nej usadil odkaz na aplikáciu Live, ktorý sa nedá odstrániť. Na jej prítomnosť si je teda potrebné zvyknúť. Na úplne prvej obrazovke zľava sa vždy zobrazuje niečo podobné ako HTC Sense, no v podaní LeEca a opäť v čínštine. Táto „funkcia“ sa dá našťastie vypnúť. Launcher si môžeme prispôsobiť widgetmi, témami, tapetami a zoradením ikon. Ponuka tém od LeEca je však výrazne užšia ako u konkurenčných výrobcov. Na výber máme totiž len z 9 tém. Launcher trpí aj jednou chybou a tou je, že niektoré odkazy na aplikácie sa pridávajú dvakrát.

Notifikačná lišta je veľmi jednoduchá a zobrazuje len hodiny, dátum, počasie a samozrejme notifikácie. Veľmi významnú funkciu plní tlačidlo multitaskingu. Po jeho stlačení sa nám totiž okrem spustených aplikácií zobrazia aj prepínače na Wi-Fi, Bluetooth a pod., nad nimi regulátor jasu, vyššie prehrávač hudby a úplne najvyššie užitočné skratky ako napríklad pre fotoaparát, kalkulačku, svietidlo či hodiny. Prepínače aj skratky si je možné zoradiť podľa seba. Multitasking teda v tomto prípade plní aj časť funkcie notifikačnej lišty a takéto riešenie sa mi napriek tomu, že je netradičné, páčilo.

Všetky systémové aplikácie si LeEco prispôsobilo a žiadne systémové aplikácie z čistého Androidu tu nenájdete. Okrem čínskych aplikácií pridalo LeEco aj jednu užitočnú, a tou je Super manager. Ten plní podobnú funkciu ako napríklad aplikácia Optimalizácia z MIUI. Vďaka nemu si je teda možné telefón optimalizovať, vyčistiť nepotrebné súbory, spravovať množstvo prenesených dát či prideľovať aplikáciám povolenia. S „čínskymi problémami“ som sa stretol aj v aplikácii Remote Control, teda v aplikácii pre ovládanie domácich spotrebičov. Ak si do nej totiž budete chcieť pridať napríklad televízor značky Samsung, musíte si najskôr preložiť slovo „Samsung“ čo čínštiny, a na základe prekladu ho nájsť v aplikácii. Po stránke optimalizácie a funkčnosti systém nestráca a so žiadnym spomalením či pádmi aplikácií som sa nestretol.

Snímač odtlačkov prstov

Snímač odtlačkov prstov bol umiestnený na zadnú stranu pod fotoaparát a radí sa medzi tie kvalitnejšie snímače. Odomknutie prebehne takmer vždy do dvoch sekúnd, no občasnému zlyhaniu rozpoznávania sa nevyhnete. Úspešnosť by som tipoval tak na 90%. V nastaveniach po preklikaní sa čínskymi znakmi nájdeme možnosť registrácie piatich odtlačkov. Nie je teda problém zaregistrovať si viacero prstov či prideliť prístup k smartfónu aj niekomu inému.

DSC_0578

Výdrž batérie


Dva dni ťažko

Kapacita 3000 mAh sa stala pri tohtoročných vlajkových lodiach štandardom a jedná sa o priemernú kapacitu. Výdrž je teda taká, aká sa dá od batérie očakávať. Opäť som testoval bežné a náročné používanie. Pri bežnom používaní som používal Wi-Fi aj 4G pripojenie, chatoval som cez aplikácie Viber a Messenger, prezeral si internet a Facebook. Smartfón tento deň bez problémov predýchal a na konci večera mi zostávalo ešte okolo 45% kapacity. Rozhodol som sa, že s takouto situáciou sa pustím aj do ďalšieho dňa, no už so zapnutým šetričom batérie. Používal som ho rovnako ako predchádzajúci deň, no do večera mi už smartfón nevydržal a vybil sa už približne o 16:00. Do náročného používania som pridal niekoľko desiatok minút hrania hier, viac času zapnutého displeja a 4G pripojenia. V tento deň už kapacita ubúdala oveľa rýchlejšie a na koniec dňa som sa dostal len vďaka šetriču batérie, ktorý sa mi automaticky zapol pri 10% zostávajúcej kapacity.

Bežné používanie

Náročné požívanie

Aby som to teda zhrnul, pri bežnom používaní vám smartfón bez problémov vydrží minimálne 1 deň, no pri náročnom sa pravdepodobne nezaobídete bez nabíjačky alebo šetriča batérie. Vo vyššie spomínanom Super manageri nájdeme dve funkcie, čo sa týkajú šetrenia batérie. Tá prvá automaticky pri každom vypnutí displeja ukončí bežiace aplikácie a vypne Wi-Fi, Bluetooth, GPS, mobilné dáta a teda všetky funkcie, ktoré môžu mať vplyv na spotrebu. Ďalšou je už tradičný šetrič batérie, ktorý sa pohrá s výkonom, synchronizáciou aplikácií a vypne animácie systému. Jeho automatické zapnutie si je možné nastaviť buď na 10% alebo 20% zostávajúcej batérie. LeEco Le 2 Pro disponuje aj technológiou rýchleho nabíjania, ktorá dokáže batériu nabiť z 15% na 90% za výborných 48 minút. Na adaptéri pre nabíjanie môžeme spozorovať logo technológie Quick Charge 3.0 od Qualcommu, no keďže tento telefón disponuje čipsetom od MediaTeku, táto technológia sa tu nenachádza. Jedná sa teda o nabíjačku určenú pre LeEco Le Max 2 a výrobca ju pravdepodobne balí aj do krabíc smartfónov, ktoré ho nepodporujú. Adaptér disponuje výstupmi 3.6 – 8V / 3.0A a 12V / 2.0A. Test batérie aplikáciou PC Mark som bohužiaľ nemohol uskutočniť, keďže počas testu nastala chyba. To isté platí aj o teste výkonu.

Fotoaparát

Iba priemer

Sony IMX230 sa radí medzi tie známejšie snímače a je ním vybavené aj LeEco Le 2 Pro. Okrem neho ním disponuje napríklad aj nové Meizu Pro 6 a tak môžete nazrieť do jeho recenzie pre porovnanie kvality fotiek. V prípade Meizu Pro 6 si fotoaparát vyslúžil pochvalu, no u LeEca ho až tak chváliť nebudem. Áno, ak sa pozrieme na cenu smartfónu, tak fotografie sú viac než prijateľné, no väčšine vlajkovým lodiam či fotomobilom fotoaparát určite konkurovať nemôže. Ak sa pozrieme na fotografie, už na prvý pohľad si všimneme bledšie farby (chýba sýtosť) a horšiu ostrosť. Ostré fotky bolo ťažšie vytvoriť najmä v HDR režime, ktorý farbám v niektorých prípadoch pomohol, no v niektorých prípadoch ich ešte zhoršil. Samotný snímač sa radí medzi tie kvalitnejšie a chyba tak bude pravdepodobne na strane LeEca. V prípade videa nechýba ani 4K rozlíšenie, ktoré je možné natáčať pri 30 snímkach za sekundu, rovnako ako FullHD. Nižšie si môžete pozrieť aj ukážku zo spomaleného videa.

Originál vs. HDR

Makro fotky

Nočné fotky

Videá

Vstavaná aplikácia fotoaparátu je celkom dobre prepracovaná a nájdeme v nej množstvo režimov a nastavení. Hneď na hlavnej obrazovke sa môžeme gestami prepnúť buď na panorámu, video alebo spomalené video. Nastavení je naozaj veľa a potešia aj zdatnejšieho fotografa. K dispozícii je napríklad nastavenie expozície, vyváženia bielej, hodnoty ISO, kontrastu, ostrosti a sýtosti farieb. Jediné, no dosť dôležité nastavenie, ktoré mi tu chýbalo, je pomer strán. Fotoaparát totiž fotí iba v pomere 4:3 a nie je možné si nastaviť prirodzenejšie 16:9. Ďalšia vlastnosť, čo mi chýbala, bolo kontinuálne zaostrovanie pri videu. Aj keď osobne túto funkciu nepoužívam, myslím si, že v nastaveniach by nemala chýbať.

Multimédiá


Zvuk sa teda nepodaril

Kombinácia veľkého 5.5-palcového displeja a technológie Dolby Atmos sa zdá byť znamením perfektnej multimediálnej výbavy. Pri displeji o tom niet pochýb, keďže som ho už opisoval vyššie. Čo ale zvuk? Ten sa výrobcovi bohužiaľ nepodaril a to ani pri hlavnom reproduktore a ani pri slúchadlovom výstupe. Hlavný reproduktor by som zaradil niekde medzi priemer až podpriemer, nakoľko je na tom naozaj dosť biedne. Už pri strednej úrovni hlasitosti je zreteľne počuť horšiu kvalitu a pri vyšších úrovniach hudbu radšej rovno vypnete. Zvuk trpí známou „plechovosťou“ a o nejakých basoch sa snáď ani nedá hovoriť. Po pripojení slúchadiel sa kvalita už oveľa zlepší, no stále to nie je ono. Je to pravdepodobne daň za absenciu 3.5 mm audio jacku. Slúchadlá si tak ku smartfónu pripojíte len pomocou USB Type-C konektoru alebo redukcie z USB Type-C na klasický 3.5 mm audio jack. Ak nie ste vášnivý poslucháč a hudbu často nepočúvate, je možné, že si mierne horšiu kvalitu zvuku ani nevšimnete. Pri porovnaní s inými smartfónmi je však rozdiel počuť. Na záver ešte podotknem, že takúto kvalitu zvuku pri reproduktore aj jacku som dosiahol pri zapnutej technológii Dolby Atmos. Viete si teda asi predstaviť, aký bol zvuk pri vypnutom Dolby Atmos.

DSC_0567
Vstavaná aplikácia Galéria pôsobí veľmi jednoducho a ponúka dve možnosti zobrazenia fotografií – podľa albumov alebo všetky pokope. Nechýbajú jej všetky základné možnosti editácie fotografií, ako napríklad orezávanie, otáčanie, zrkadlenie a pridávanie filtrov. Fotografie si je možné označiť aj ako obľúbené (favorite), čím sa premiestnia do samostatného albumu s názvom Favorites. Funkciami je dostatočne nabitý aj prehrávač videa a disponuje všetkým, čím by poriadny prehrávač mal. Mojou obľúbenou možnosťou je ovládanie jasu a hlasitosti pohybom prsta po obrazovke zdola nahor a opačne. K dispozícii je aj možnosť minimalizácie videa a jeho strihanie. Nesklame ani aplikácia hudby, no opäť sa v nej nachádza množstvo čínskych služieb, ktoré istým spôsobom sťažujú orientáciu v aplikácii.

Konektivita

Základná výbava a veľmi presné GPS

LeEco Le 2 Pro je po stránke konektivity vybavený ako tradičný čínsky smartfón. Začnem s Wi-Fi, ktoré sa tu nachádza v plnej výbave, teda s 802.11 a/b/g/n/ac, podporou 5 GHz pásma, Wi-Fi Direct a samozrejme aj hotspotom. Bluetooth je vo verzii 4.2 LE a s A2DP. Pri GPS sa trochu pozastavím. Aj keď fix nie je najrýchlejší (okolo 6 sekúnd), GPS je veľmi stabilné a presné. Presnosť sa vytiahla až na úroveň jedného metra a signál bol stabilný.

DSC_0673
Slot pojme dve SIM karty o veľkosti nano a vychutnávať si môžeme 4G pripojenie, no ako som už naznačil v úvode, bez 800 MHz pásma. Vo väčších mestách by ste však problém mať nemali a ten nastane až na dedinách. Ja som v smartfóne používal SIM kartu od operátora 4KA a s pripojením som nemal žiadny problém, keďže používa iba podporované 1800 MHz pásmo.

Záver

LeEco Le 2 Pro: Nedostatky skrýva krásny dizajn

DSC_0948

Po prečítaní tejto recenzie možno máte zmiešané pocity. Niektoré veci dotiahlo LeEco k dokonalosti, niektoré nie a niektoré sa dajú kritizovať kritizovať. Poďme si teda celú recenziu zhrnúť. Ako vždy, začneme kladmi. Na smartfóne sa mi veľmi páčil dizajn, ktorý tvorí kvalitná kovová konštrukcia. Výrobcu chválim aj za vytvorenie pocitu „bezrámikového“ displeja. Ďalšou kladnou stránkou je displej, ktorý nestráca po žiadnej stránke. Výkonovo sa síce Le 2 Pro neradí medzi TOP smartfóny, no na dnešnú dobu poskytne bezproblémový výkon aj pre najnáročnejšiu prácu so systémom.

DSC_3922
Mierne ma sklamal grafický výkon procesoru, ktorý síce zvládne aj najnáročnejšie hry, no maximálnu plynulosť pri hraní určite neposkytne. Fotoaparát dokáže vzhľadom na cenu zariadenia vytvárať kvalitné snímky, no mohlo by to byť lepšie. Batéria dokáže zabezpečiť bezproblémovú jednodňovú výdrž, no na dva dni sa dá dostať len veľmi ťažko. Operačný systém a nadstavba eUI na mňa zanechali dobrý dojem, až na nekompletný anglický, respektíve chýbajúci slovenský preklad. Po stránke konektivity by som mohol vytknúť len chýbajúce 800 MHz pásmo a na kvalite zvuku mohlo LeEco ešte riadne zapracovať, aby sa vyrovnával aspoň smartfónom vyššej strednej triedy. Takto teda dopadlo LeEco Le 2 Pro v našom teste a budeme sa vám snažiť priniesť recenzie aj na zvyšné dva smartfóny, teda Le 2 a Le Max 2.

Kúpiť LeEco Le 2 Pro v iBuygou.com

+Plusy -Mínusy
+Dizajn -Horší grafický výkon / zahrievanie
+Výborný displej -Absencia slovenčiny a nedokonalý preklad do angličtiny
+Výkon pri práci so systémom -Priemerný až podpriemerný reproduktor
+Optimalizácia systému -Absencia 800 MHz LTE pásma
-Absencia slotu pre pamäťové karty / len 32 GB verzia
-Čínsky bloatware

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú