Prehľad
Rozmery a hmotnosť

24 x 25 x 13 mm, 31 gramov

Displej

1.28-palcový reflexný always-on, rozlíšenie 176 x 176 pixelov
Ochranné sklo Gorilla Glass 3 s 2.5D zahnutím po bokoch

Operačný systém

Kompatibilita s Android 4.4+ a iOS 8.0+

Konektivita

Bluetooth 4.0, GPS

Batéria

190 mAh, až 45 dňová výdrž batérie

Ostatné

Vode a prachu odolnosť IP68, upozorňovanie na hovory a správy, zaznamenávanie aktivít, monitorovanie spánku, snímač tepu srdca

Plusy

+ Pohodlné nosenie, nízka hmotnosť
+ Dostačujúci displej, skvelá odozva
+ Jednoduchý a intuitívny systém
+ Presné GPS
+ Dlhá výdrž batérie
+ Priaznivá cena

Mínusy

- Nezobrazujú informácie o spánku priamo na displeji
- Hrubé rámiky okolo displeja

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
7.7
Displej
8.0
7.5
Operačný systém
8.5
7.3
Výdrž batérie
10
9.1
Zhodnotenie

Huami Amazfit Watch BIP sú perfektné riešenie pre ľudí, ktorí hľadajú smart hodinky so základnými možnosťami a priaznivou cenou. Pohodlím pri nosení, prívetivým systémom, dlhou výdržou a celkovou spoľahlivosťou ma hodinky presvedčili, že svoj účel plnia dokonalo.

9.1
Hodnotenie redakcie
7.9
Užívateľské hodnotenie
51 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Trh s inteligentnými hodinkami neprežíva práve najlepšie obdobie. Z decembrového výskumu vyplynulo, že ľudia o ne nemajú záujem a ich používanosť bude aj v budúcnosti narastať veľmi pomaly. recenzia huami amazfit watch bip

Ľudí zaujímajúcich sa o smart hodinky je však hojne a pre nich je určená aj táto recenzia. Dávnejšie si si mohol prečítať recenziu na Huami Amazfit Pace, čo je najlepšia ponuka od výrobcu patriaceho pod známe Xiaomi. V tejto recenzii sa ale pozriem na zúbok lacnejšej alternatíve pod názvom Amazfit Watch Bip (Lite). Už z prvého pohľadu na ne je jasné, že sa jedná o lacnejšie hodinky. Prejavilo sa to ale výrazne aj na ich vlastnostiach alebo sa ich kúpa oplatí?

Najnižšia cena Huami Amazfit Watch Bip na trhu

Balenie
  • Smart hodinky
  • Návod v angličtine a čínštine
  • Nabíjací dok

recenzia huami amazfit watch bip
Zobraziť celú galériu (28)
Kristián Hrušovský / FonTech

Na nič sa nehrajú

Narozdiel od prémiového top modelu s nádherným okrúhlym displejom, tieto hodinky si zakladajú na trochu menej atraktívnom hranatom tvare. Je to ale sčasti vec vkusu a hranatý tvar určite nemožno považovať za nevýhodu. Samotný kryt je vyrobený z plastu a zhora ho prekrýva odolné sklo Gorilla Glass 3 s 2.5D zahnutím po bokoch. Na pravej hrane ho zdobí kovové tlačidlo a na spodnej časti nájdeš iba snímač tepu srdca a piny na nabíjanie. Základný remienok je vyrobený z príjemnej gumy a je vymeniteľný.

Zobraziť celú galériu (28)
Kristián Hrušovský / FonTech

Vďaka hmotnosti iba 31 gramov som o hodinkách počas nosenia väčšinu času ani nevedel a vôbec mi ich prítomnosť neprekážala. Nechýba ani certifikácia odolnosti IP68, čo znamená, že s hodinkami môžeš pokojne vyraziť do dažďa a nezaškodí im ani špliechajúca voda. Hodinky sa vyrábajú celkovo v štyroch prevedeniach, a to v čiernom, červenom, bielom a zelenom. Prevedenia sa ale od seba líšia väčšinou iba zmenou farby určitého prvku, nie hodiniek ako takých.

Dostačujúci zobrazovač

Najdôležitejším prvkom je rozhodne 1.28-palcový farebný reflexný always-on displej. Jeho kvalitu síce nemožno ospevovať, no svoj účel plní dokonalo. Už aj pri pohľade z väčšej vzdialenosti sú viditeľné pixely, no na zobrazovanie potrebného obsahu nič lepšie ani netreba.

recenzia huami amazfit watch bip
Zobraziť celú galériu (28)
Kristián Hrušovský / FonTech

Keďže je displej reflexný, jeho čitateľnosť závisí od okolitého osvetlenia. V tme síce budeš musieť používať podsvietenie, no na slnku je jeho čitateľnosť perfektná. V praxi platí, čím viac svetla, tým lepšie je displej viditeľný. Perfektne tak vynikne na silnom slnku v lete. Jediným menším sklamaním môžu byť hrubšie rámiky okolo displeja, no ide skôr len o dizajnovú záležitosť.

Intuitívny systém

Hodinky ma zaujali aj prívetivým systémom s jednoduchým ovládaním. Napriek tomu, že sa jednalo o úplne prvé smart hodinky na mojej ruke, ich ovládaniu som už za pár minút úplne rozumel. V základnom stave hodinky zobrazujú zvolený ciferník a miernym otočením ruky sa displej rozsvieti. Na dotyky však začne reagovať až po odomknutí stlačením tlačidla. Potiahnutím zhora nadol sa zobrazia informácie o stave batérie, pripojenia bluetooth a objaví sa možnosť zapnúť režim nerušiť. Potiahnutím zdola nahor sa zas zobrazia najnovšie notifikácie z pripojeného smartfónu.

Zobraziť celú galériu (28)
Kristián Hrušovský / FonTech

V menu hodiniek sa pohybuje prstom zľava doprava. K dispozícii sú pritom položky – Stav, Aktivita, Počasie, Budík, Časovač, Kompas a Nastavenia (v anglickom jazyku). Po dotknutí položky Stav som si mohol pozrieť môj počet prejdených krokov, aktuálny tep srdca, prejdenú vzdialenosť či spálené kalórie. Ako už názov napovedá, Aktivity ponúkajú možnosť zaznamenávania aktivít, a to behu, behu na bežeckom páse, bicyklovania a chôdze.

Zobraziť celú galériu (28)
Kristián Hrušovský / FonTech

Pred samotným spustením aktivity (okrem bežeckého pásu) je však potrebný dobrý príjem GPS signálu, najlepšie vo vonkajšom prostredí. GPS ma mimochodom taktiež prekvapilo. Moju polohu našlo vždy za pár sekúnd a zaznamenaná trasa sa od tej skutočnej vychyľovala iba minimálne, ak vôbec. Náhľad prejdenej trasy sa dokonca zobrazí aj na displeji hodiniek. Nechýbajú ani informácie o prejdenej vzdialenosti, priemernej rýchlosti, maximálnej rýchlosti, tepe srdca, trvaní aktivity a počet metrov jazdy do kopca/dole z kopca.

Ďalšou položkou je jednoduchá predpoveď počasia na pár dní, ktorej poskytuje informácie smartfón. Budíky je, bohužiaľ, možné nastavovať iba cez smartfón, no cez hodinky sa dajú aspoň vypnúť alebo zapnúť. Keďže hodinky nemajú žiaden reproduktor alebo jack, budík funguje iba formou vibrácií a je ho možné vypnúť alebo odložiť. Keď už som pri vibráciách, tak tie sú veľmi podobné ako na náramku Mi Band 2. Je ich cítiť, ale mohli by byť silnejšie.

Kompas zobrazuje okrem svetových strán naviac aj nadmorskú výšku alebo tlak. Tým sa už dostávam k poslednej položke menu, ktorou sú Nastavenia. V nich som si mohol vybrať štýl ciferníku, vybrať akciu pre dlhé stlačenie tlačidla (napríklad spustenie aktivity bicyklovania), prispôsobiť jas displeja či nájsť pripojené zariadenia. Tým sa na smartfóne spustí hlasné zvonenie, vďaka ktorému ho rýchlejšie nájdeš. Posledné položky umožňujú vykonať obnovenie výrobných nastavení alebo vypnúť hodinky.

Prehľadná aplikácia MiFit

Pokiaľ si niekedy vlastnil alebo vlastníš náramok Mi Band alebo iné príslušenstvo od Xiaomi určené k športu, s oficiálnou aplikáciou MiFit si sa už určite stretol. Hodinky síce zvládajú väčšinu úkonov aj samostatne, no pre niektoré je predsa len potrebná aplikácia. Je to napríklad detailná analýza spánku, teda trvanie hlbokého spánku, ľahkého spánku a tipy na jeho zlepšenie. Je trochu škoda, že aspoň základné informácie nezobrazia hodinky priamo na svojom displeji.

Cez aplikáciu je ďalej možné stiahnuť a nainštalovať ďalšie vzhľady ciferníku, tie ale spotrebujú väčšie množstvo energie. Nechýba ani odomykanie zariadenia cez Bluetooth či informovanie o prichádzajúcom hovore. Meno volajúceho, bohužiaľ, hodinky nezobrazia, ponúknu iba možnosť odmietnutia alebo ignorovania hovoru. Jednou z najzaujímavejších funkcií sú upozornenia aplikácií. O tých informujú hodinky spoľahlivo, no nerozumejú si s diakritikou.

Pokiaľ mi teda prišla SMS správa alebo správa na Messengeri, displej som mal plný otáznikov, ktoré nahradzovali všetky písmená s dĺžňami, mäkčeňmi a inou diakritikou. Niektorí môžu využiť aj upozorňovanie na nečinnosť, napríklad pri dlhšom sedení. To ale môže byť pri sedení v škole alebo práci dosť otravné. V neposlednom rade slúži aplikácia aj na aktualizovanie firmvéru hodiniek. Počas krátkeho testovania mi prišli rovno dve.

Reálna 45-dňová výdrž batérie?

Jednou z vlastností, ktorú výrobca u hodiniek najviac vyzdvihuje, je až 45-dňová výdrž batérie. Pre porovnanie, Mi Band 2 s menším OLED displejom a menším množstvom funkcií vydrží zhruba 20 dní. Ja som hodinky používal 13 dní, pričom som mal zapnutého pulzového asistenta spánku a jas displeja som mal na strednej úrovni. Kapacita batéria mi za ten čas klesla z 50% na 8%, čo určite nie je zlý výsledok.

recenzia huami amazfit watch bip
Zobraziť celú galériu (28)
Kristián Hrušovský / FonTech

Pri bežnom používaní teda môže používateľ z batérie vyťažiť aj 2-3 týždne výdrže. Pokiaľ by k nim ale bol šetrnejší a nepoužíval snímač pulzu, reálnych je aj výrobcom deklarovaných 45 dní. Nabíjanie potom prebieha cez špeciálny dok a trvá približne 2.5 hodiny.

Svoj účel plnia dokonalo

Oplatí sa teda kúpa smart hodiniek Huami Amazfit Bip? Za tú cenu určite áno. Najmä keď vezmem do úvahy, že niektoré fitness náramky s menším množstvom funkcií stoja aj cez 100 €. Tieto hodinky sú akýmsi vylepšením fitness náramkov a napriek tomu ich vo FonTech Shope kúpiš za cenu pod 50 €.

Najnižšia cena Huami Amazfit Watch Bip na trhu

Pokiaľ hľadáš cenovo dostupné riešenie na zaznamenávanie aktivít, príjem notifikácií zo smartfónu a nestačí ti displej Mi Bandu 2, Amazfit Watch Bip je pre teba jasná voľba. Pokiaľ si ale viac potrpíš na dizajn, chceš cez hodinky telefonovať alebo počúvať hudbu, mal by si navýšiť rozpočet a popozerať sa inde.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú