Každý mesiac vydáva benchmark AnTuTu rebríček desiatich najvýkonnejších Android zariadení sveta. Aj v tom najnovšom vidíme dominanciu čínskych zariadení a procesorov od spoločnosti Qualcomm.

Augustový rebríček najvýkonnejších zariadení z benchmarku AnTuTu podlieha rovnakým pravidlám ako tie predchádzajúce. Aby sa teda mohol smartfón v tejto prémiovej spoločnosti objaviť, používatelia musia vykonať aspoň tisíc testov s modelom určeným pre globálny trh. Dáta sa zbierali počas celého mesiaca august a v porovnaní s júlom vidíme niekoľko zmien. Dotkli sa pritom aj vysokých pozícií.

Kráľom benchmarkov AnTuTu už niekoľký mesiac ostáva herný kúsok Xiaomi Mi Black Shark. Vďačí za to najmä vodnému chladeniu, ktoré ho oddeľuje od prenasledovateľov s rovnakou hardvérovou výbavu. Na druhom a treťom miest máme totiž nováčikov v rebríčku, Vivo NEX S a Oppo Find X. Všetky tri smartfóny pritom ponúkajú procesor Qualcomm Snapadragon 845 a 8 GB RAM.

Prvú päťku uzatvára OnePlus 6 spolu s ďalším nováčikom rebríčka a tentoraz aj celkovou novinkou na trhu, Galaxy Note 9. V prípade zariadenia Samsungu hovoríme o verzii s procesorom Snapdragon 845, pretože u nás v Európe sa predáva s iným čipsetom, Exynos 9810. Ten má ale o čosi nižšie výsledky.

Note 9 je tak jediným nečínskym zariadením v prvej päťke. Rozdiel v skóre však medzi nimi nie je vôbec veľký. Prvé Xiaomi (289 415 bodov) delí od Note 9 (283 641) len takmer 6 000 bodov, čo sú približne 2 % z výsledku víťaza. Ďalšie poradie je tiež v réžii Číny, a to konkrétne Xiaomi. To má v druhej polovici tabuľky ďalšie tri modely, Mi 8, Mi MIX 2S a tiež nováčika Pocophone F1. Posledne spomínaný kúsok udivuje najmä cenou a je považovaný za najlacnejší smartfón so Snapdragon 845.

Siedme miesto si ešte stihol ukradnúť ZenFone 5Z, ktorý vyrába taiwanský Asus. TOP 10 uzatvára Samsung so svojím Galaxy S9 Plus. Celkovo tak rebríček zvýrazňuje súčasnú nadvládu Qualcommu a jeho procesora Snapdragon 845.

Už čoskoro však dostane nového protivníka, ktorý sa ho hodlá zosadiť z trónu. 16. októbra nám Huawei predstaví zariadenia Mate 20 spolu s procesorom Kirin 980. Hovorí sa o ňom zatiaľ len v superlatívoch, takže sa máme na čo tešiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom