Spoločnosť Realme je v našich končinách zatiaľ pomerne neznáma, no výrobcovi smartfónov sa čoraz viac darí v Indii. Firma patrí pod čínskeho giganta Oppo a prezentuje sa najmä zariadeniami s veľmi príjemným pomerom ceny a výkonu. Teraz Realme predstavilo svoj zatiaľ najlepší kúsok.

Model RealMe 2 Pro je nástupcom predchádzajúcich zariadení Realme 1 a Realme 2. Ponúka 6,3-palcový FullHD displej, pričom ide o IPS LCD panel. Na jeho vrchnej strane sa nachádza výrez, ktorý však prichádza s menej rušivým dizajnom, pripomínajúcim kvapku vody. Výrobca do malého priestoru dokázal zmestiť predný fotoaparát aj senzory priblíženia a okolitého jasu. Hlasový reproduktor sa nachádza tesne nad fotoaparátom, v úzkom hornom rámiku.

Zadnú časť tvorí plast a nechýba snímač odtlačkov prstov. Dizajn dopĺňa dvojica fotoaparátov s rozlíšením 16 MPx a 2 MPx. Primárny senzor disponuje clonovým číslom f/1.7 a zachytáva pixely veľké 1,12 µm. Sekundárny snímač slúži pre  vytváranie hĺbky ostrosti. Selfie fotoaparát disponuje rozlíšením 16 MPx a clonou f/2.0. K dispozícii je aj technológia pre vyšší dynamický rozsah HDR.

Čo sa týka vnútorných komponentov, Realme 2 Pro prichádza s procesorom Snapdragon 660 a v závislosti od verzie ponúka 4, 6 alebo 8 GB RAM. Líši sa aj vnútorné úložisko, ktoré poskytuje 64 GB alebo 128 GB pamäte. Nedostatkom je chýbajúca technológia rýchleho nabíjania, keď sa výrobca rozhodol pre nemoderný microUSB port namiesto USB typu C. Nabitie 3500 mAh batérie tak trochu potrvá. Nadstavba ColorOS 5.2 je založená na Android 8.1.

Realme 2 Pro prichádza v troch farbách – čierna, modrá a svetlomodrá. Predaj začína v Indii za ceny v prepočte 165 € pri konfigurácii 4/64 GB, 188 € pri 6/64 GB a 212 € za najvybavenejší model 8/128 GB. Telefón sa do predaja dostáva 11. októbra, pričom výrobca má po prvýkrát plánovať jeho dostupnosť aj mimo Indie. Viac informácií však zatiaľ nie je k dispozícii a detailnejšie správy by sme sa mali dozvedieť v októbri.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom