O mini počítačoch Raspberry Pi si už určite počul. Tieto veľmi lacné zariadenia s dostatočným výpočtovým výkonom boli primárne vytvorené k edukačným účelom, no postupom času sa z nich stali základy pre mnohé zaujímavé projekty.

Za obrovským úspechom mini počítačov so značkou Raspberry Pi stojí nepochybne ich veľmi nízka cena a výborná hardvérová rozšíriteľnosť. V ponuke je teraz aj model Raspberry Pi Zero V1.3. Medzi  jeho hardvérovými špecifikáciami nájdeme jednojadrový procesor Broadcom BCM2835 s frekvenciou 1 GHz. Na tomto miniatúrnom zariadení sa nachádza aj 521 MB RAM pamäť a slot pre microSD kartu či Mini HDMI konektor.

Minipočítač Raspberry Pi Zero ti poskytne aj ďalšie možnosti pripojenia. K dispozícii je ešte microUSB konektor s podporou OTG, kamerový CSI konektor či klasických 40 pinov pre pripojenie iných kompatibilných hardvérových periférií. Rozmery tohto zariadenia sú pritom úplne minimálne (65 mm x 30 mm x 5 mm ), čo zaručí široké možnosti využitia. K minipočítaču dostaneš aj puzdro, ktoré tvoje zariadenie ochráni pred poškodením.

Počítač s neuveriteľnou cenou

Kúpiť najlacnejší počítač sveta Raspberry Pi Zero za 14 €
Zľavový kupón GBMAR019

Počítač Raspberry Pi Zero V3.1 je neskutočný najmä s ohľadom na svoju cenu. V e-shope Gearbest si ho môžeš zakúpiť už za 14 €. Stačí ak použiješ zľavový kupón GBMAR019. Rozhodne však s nákupom neváhaj. Za túto cenu je dostupných len 10 kusov.

Raspberry Pi Zero dokáže poháňať napríklad elektrický skateboard:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom