Pred pár mesiacmi prišla dobrá správa v podobe lacnejších pamäťových čipov. To poslalo ceny diskov mierne nadol, no stále nejde o lacný tovar.

Rôzne veľkosti a poriadne nízke ceny

SSD disky sú dnes v kurze a pri stavbe počítače či výbere notebooku sa po ňom obhliada takmer každý zákazník. Sú rýchle, tiché, zaberajú málo miesta a už aj ich životnosť je vyššia, než tomu bolo v minulých rokoch. Cena je však oveľa vyššia než u klasických diskov. My však pre teba máme skvelú akciu, v ktorej ti ponúkame SSD disk Ramsta S800 v troch rôznych pamäťových verziách a to za ceny, ktoré sú aj o polovicu nižšie než na Slovensku.

Kúpiť SSD disk Ramsta S800 s kapacitou 120 GB za 25 €
Použi kupón HRWIAZDU

Kúpiť SSD disk Ramsta S800 s kapacitou 240 GB za 39 €
Použi kupón XXKHBTTB

Kúpiť SSD disk Ramsta S800 s kapacitou 480 GB za 56 €
Použi kupón XYPZWATV

Dostupné sú verzie 120 GB (kupón HRWIAZDU), 240 GB (kupón XXKHBTTB) a 480 GB (kupón XYPZWATV). Z dostupných možnosti dopravy si môžeš vybrať EU Priority Line, prípadne Registered Airmail, ktorá je úplne zadarmo, no je tu isté riziko zastavenia na colnici.

Slušné prenosové rýchlosti

Napriek tomu, že ide o veľmi lacný SSD disk v porovnaní s konkurenciou, svojimi parametrami vôbec nezaostáva. Ide o klasický 2,5″ disk, ktorý je možné pripojiť pomocou SATA 3 konektora. Kapacita je v závislosti od zvolenej konfigurácii. Pokiaľ ide o pamäťové čipy, tak ide o 3D Nand flash pamäť, ktorá sa vyznačuje spoľahlivosťou a dobrými rýchlosťami. Tie sú v prípade čítania až 562 MB/s a až 468 MB/s. Oproti klasickým diskom si tak výrazne polepšíš a spúšťanie systému či programov bude znateľne rýchlejšie.

Disk využíva radič SMI, ktorý je v prípade diskov hádam tým najdôležitejším komponentom. Určite ťa tak poteší fakt, že tento radič využíva aj popredný výrobca ADATA a to vo viacerých modeloch svojich SSD diskov. Disk tiež zaujme zaujímavým farebným prevedením a váhou len 95 gramov. Za danú cenu tak ide rozhodne o skvelú kúpu.

Cena po aplikovaní kupónov:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom