banner-redmi-pro
Využívanie duálnej kamery v smartfónoch už z ďaleka nie je novinkou. Mnohí výrobcovia vrátane Huawei, Xiaomi, LG a už aj Apple túto technológiu implementovali do svojich zariadení. Tento trend má stále narastajúcu tendenciu a počet smartfónov s touto technológiou sa zvyšuje. Nový systém duálnej kamery s názvom „Clear Sight“ predstavila aj spoločnosť Qualcomm.

Technológia Clear Sight je navrhnutá tak, aby simulovala pohľad ľudským okom a produkovala tým fotografie s vysokou kvalitou. Kamery využívané Qualcommom sa použitými senzormi podobajú na tie zo smartfónu Huawei P9. Oba systémy využívajú jeden štandardný snímač fotoaparátu, zatiaľ čo druhý senzor sníma v čiernobielom režime. Súčasťou zostavy je aj výkonný optimalizačný softvér. Vďaka tomu senzory fotoaparátu produkujú dve rozdielne snímky, ktoré sú následne v reálnom čase spojené do jednej fotografie. Výhodou tohto systému je, že čiernobiely filter za šošovkou môže pojať viac svetla, čo rezultuje v ostrejšie zábery s nižším šumom a rýchlejším zaostrovaním. Snímky zachytené takýmto spôsobom následne ponúkajú špeciálny efekt zvaný „bokeh“. Hlavný objekt fotografie je tak jasný a ostrý, zatiaľ čo pozadie je rozmazané.

Huawei P9 Dual SIM 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-p9-dualny-fotoaparat-leica

Táto technológia je rozdielna od tej, ktorú použilo Apple v novom modeli smartfónu iPhone. Kamery v tomto prípade nefungujú zároveň, keďže jedna produkuje širokouhlý pohľad do 140 stupňov a druhý senzor sa využíva na zoom. Technológia duálnej kamery Clear Sight môže dobre fungovať s procesormi Snapdragon 820 a 821. Je možné, že tento systém tak uvidíme v nadchádzajúcich vlajkových lodiach od Xiaomi i LeEco, ktoré majú prísť práve s čipsetom Snapdragon 821 a duálnou kamerou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú