Tesne po Vianociach majú majitelia a vášniví hráči PS4 dôvod na radosť. Jailbreak je opäť o krok bližšie. O chvíľu si budeme môcť zahrať aj neoriginálne hry. 

Developer SpecterDev tesne po Vianociach zverejnil dlho očakávané využitie zraniteľnosti v kerneli s firmvérom vo verzii 4.05 na PlayStation 4. Stalo sa tak takmer po dvoch mesiacoch, odkedy tím Fail0verflow odhalil technické detaily spomínanej zraniteľnosti.

Neoriginálne hry a módy sú veľmi blízko

Využitie je dostupné na portáli Github. Tento zavádzač ďalej umožňuje úpravy kernelu a takzvaný „Jailbreak“. Ten umožňuje používateľom spustiť na konzole ľubovoľný vlastný kód, nainštalovať módy, cheaty, aplikácie tretích strán a neoriginálne hry, ktoré zvyčajne nie je možné spustiť kvôli mechanizmom pre boj proti pirátstvu.

Sony z toho nebude mať radosť

Samotný zavádzač však neobsahuje Jailbreak, teda kód pre obídenie mechanizmov pre boj proti pirátstvu, no umožňuje ho plne vyvinúť ostatným tímom a skupinám. Funguje stabilne a prešiel asi v 95 % testov vykonaných developerom. Samozrejme, Sony z tohto nebude mať veľkú radosť a je celkom možné, že aktuálnu zraniteľnosť zacelí v novej verzii firmvéru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom