To, že Číňania sú majstri vo vytváraní klonov tých najlepších smartfónov na svete, ti potvrdí asi každý. Nový iPhone X je medzi nami sotva pár hodín a ty si už môžeš zakúpiť telefón s Androidom, ktorý je na prvý pohľad na nerozoznanie od zariadenia z dielne Apple. 

Teraz si ale dovolíme tvrdiť, že dizajn neznamená všetko. GooPhone X od iPhone X možno naozaj na prvý pohľad nerozoznáš, ale v tomto prípade sa jedná o „fake“, aký som už sám dávno nevidel. Z nasledujúcich špecifikácií sa ti rozhodne zatočí hlava, a to nemyslím v pozitívnom slova zmysle.

Za zlomok ceny zlomok výkonu

Od smartfónu, ktorý stojí 80 €, väčšinou nemôžeš čakať veľa. Samozrejme sa nájdu výrobcovia, ktorí za takúto cenovku ponúknu dosť solídne parametre svojich telefónov, no GooPhone X sa k ním rozhodne neradí. Samotné špecifikácie sú miestami tak zlé, že dokonca aj smartfón je z toho zmätený a jeho systém ti ukazuje niečo úplne iné. Na prednej strane teda nájdeš 5.5-palcový displej s HD rozlíšením, ktorý sa rozprestiera po celej ploche. Po vzore iPhone X tu môžeš len márne hľadať snímač odtlačkov prstov. Áno, ani funkciu Face ID tu prekvapivo nenájdeš.

 

Výbava z rokov minulých

Smartfón ďalej poháňa procesor MediaTek MTK6580, ktorý ma 4 jadrá. Tomu sekunduje 1 GB operačnej pamäte RAM. K dispozícii sú dve pamäťové verzie, a to s 8 GB alebo so 16 GB kapacitou. V systéme smartfónu však uvidíš údaj, že tvoje zariadenie disponuje 64 GB úložiskom. Na túto hodnotu sa vieš dostať jedine vložením pamäťovej karty, ktorú zariadenie podporuje práve do veľkosti 64 GB. Systém ti rovnako ukáže informáciu o podpore LTE. Tú však takisto budeš v GooPhone X hľadať márne a budeš si musieť vystačiť len s 3G sieťou. Podobne sú na tom aj fotoaparáty.

Klon iPhone X za 80 € si môžeš kúpiť tu

Predný má reálne 2 MPx a zadný 8 MPx. Systém ťa chce však znova presvedčiť o 5, respektíve 13 MPx snímačoch. Celé zariadenie beží na Androide 5.0, ktorý však sám seba prezentuje ako Android 7.0. Je tu však jedna vec, ktorú by si na originálnom iPhone X hľadal márne, a tou je 3.5 mm audio jack. Batéria s kapacitou 2100 mAh je adekvátna k cenovke zariadenia. Či už by si si toto zariadenie kúpil len z recesie, alebo by si chcel zahrať formu pred kamarátmi, môžeš navštíviť tento e-shop. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom