Fanúšikovia hororu sa na príval čerstvých noviniek rozhodne nemôžu sťažovať, s ich kvalitou je to však častokrát horšie. K najlepším tohtoročným kúskom jednoznačne patrí Prvé znamenie: Prichádza Satan!, ktorý je prequelom k legendárnemu kúsku z roku 1976, podľa viacerých jednému z najzásadnejších hororových diel minulého storočia.

Len pre silné žalúdky

Prvé znamenie: Prichádza Satan! už diváci nájdu aj v online priestore a môžu si ho zakúpiť na streamovacej službe Apple TV. Oplatí sa ale počkať, už zajtra 30. mája totiž hororová snímka pribudne aj do ponuky tradičnej streamovacej služby.

Mrazivá novinka je v poradí už šiestym filmom série Prvé znamenie, ktoré sa však kvalite originálu z 1976 nedokázali vyrovnať. To je síce pravda aj o najnovšom prírastku, hanbu svojej predlohe ale určite nerobí.

Príbeh je zasadený pred pôvodnú snímku z roku 1976 a sleduje mladú Margaret, ktorá je ako rehoľná sestra vyslaná na misiu do Ríma. Margaret pošlú ako výpomoc do miestneho cirkevného sirotinca, kde začína narážať na znepokojivé proroctvá týkajúce sa príchodu Antikrista.

Divák očami Margaret postupne odkrýva desivé tajomstvá, ktoré chcela cirkev utajiť. Namiesto prvoplánových lakačiek režisérka Arkasha Stevenson stavila na trpezlivé budovanie napätia, ktoré v druhej časti vyvrcholí vo viaceré znepokojivé scény. Špeciálne dlho sa po premiére rozprávalo o vyobrazení démona či pôrodnej scéne, počas ktorej niektorí diváci museli opustiť kinosálu.

Prvé znamenie: Prichádza Satan! patrí s rozpočtom 30 miliónov dolárov k najambicióznejším hororom tohto roka, vysoké náklady sa však tvorcom úplne nevyplatili. Film v kinách zarobil iba necelých 54 miliónov dolárov, čo pre 20th Century Studios znamená stratu. Zisky totiž nejdú iba do vrecka filmárov, ale tiež distribútorov a sietí kín.

Hororová novinka teda necelé dva mesiace po premiére prichádza aj online. Diváci si ju môžu jednorazovo zakúpiť na platforme Apple TV, viac sa ale oplatí počkať na pridanie na Disney+, kam snímka pribudne už zajtra 30. mája.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú