Pandémia koronavírusu ochromila hlavne sociálny život. K tomu sa naviac pridali aj opatrenia vlády, ktoré musíme v záujme prevencie a bezpečnosti dodržiavať. Bežné stretávanie sa s priateľmi či s rodinou tak musíme odložiť na neurčitý čas. Niektorých ľudí však táto situácia neodradí, čo si vyžaduje ešte prísnejšie opatrenia.

Príkladom je mesto Hlohovec, ktoré bolo nútené vypnúť internetové pripojenie v mestských WiFi zónach, informuje Teraz.sk. Dôvodom bolo podľa hovorkyne Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej zamedzenie zoskupovania sa najmä mladých ľudí. Práve pre bezplatné pripojenie nedodržiavali bezpečnostné opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu.

„Dočasné vypnutie platí pre Námestie sv. Michala, pešiu zónu na Ulici M.R. Štefánika, centrálnu časť a ihrisko na Ulici Hájska v miestnej časti Šulekovo,“ informovala hovorkyňa mesta Hlohovec.

Aj napriek dočasnému vypnutiu WiFi, Mestský úrad rozhodol o rozšírení služieb pre verejnosť. „Klientské centrum v sprísnenom prevádzkovom a hygienickom režime začína opäť vybavovať kompletnú agendu matriky, osvedčenia listín a podpisov, evidencie obyvateľov a registra adries. Tieto služby bude poskytovať vždy v pondelok, v stredu a v piatok, a to po telefonickom dohovore s klientom v presne určenom čase,“ dodala hovorkyňa.

Zvyšná časť mestského úradu je pre verejnosť aj naďalej zatvorená. Ostatné záležitosti je možné vybaviť e-mailom alebo telefonicky. Je pochopiteľné, že hlavne mladí ľudia hľadajú v tomto období možnosti ako sa zabaviť a socializovať. Neuvedomujú si však riziko ich konania, a preto môžeme krok mesta považovať za logický. Hlohovec navyše nemusí byť posledným mestom, ktoré učiní takýto dôležitý krok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom