banner-mi5
Podrobné testovanie jedného z najlákavejších smartfónov na svete, Xiaomi Mi5, pomaly naberá na sile. Redakcie po celom svete dostávajú tento výnimočný smartfón a svojim čitateľom prinášajú rôzne testy, ktoré majú dať prípadným záujemcom lepší prehľad o tom, do čoho idú pred kúpou. My sa dnes pozrieme asi na tú najdôležitejšiu časť moderných smartfónov, výdrž batérie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi Mi5 pod svojim skleneným zadným krytom s 3D zahnutím skrýva iba priemernú 3000 mAh batériu, ktorá sa však môže skvelou optimalizáciou MIUI a efektívnym procesorom Snapdragon 820 ukázať vo veľmi dobrom svetle a dokázať, že Xiaomi týmto krokom nestúplo vedľa. Smartfón mal pri teste batérie nainštalovanú MIUI 7 s kódovým označením 6.1.21 v Developer verzii, ktorá je založená na Androide 6.0 Marshmallow. Fanúšikovia nadstavby určite vedia, že ponúka rôzne režimy na predĺženie výdrže a inteligentnú správu procesov Smart Wake.

Xiaomi Mi5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi5-hands-on-fotky (10)
Najprv sa pozrieme na rýchlosť nabíjania, ktorý by mala byť veľmi rýchla, nakoľko novinka disponuje najmodernejšou technológiou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. Xiaomi v spolupráci s Qualcommom pripravili špeciálny algoritmus INOV, ktorá má za účel v akomkoľvek momente dodať maximálne možné napätie a zvýšiť rýchlosť nabíjania na maximum. Xiaomi Mi5 sa dobije z 0 % na 100 % za slušných 80 minút. Graf nižšie taktiež poukazuje na fakt, že v prvotná fáza nabíjania do 57 % je naopak veľmi rýchla a táto slušná „méta“ môže byť dosiahnutá už za 30 minút.

xiaomi-mi5-nabijanie

Zdroj: PConline.com

Teraz prichádza tá najdôležitejšia časť, celková výdrž pri rôznych typoch používania. Naši čínski kolegovia z portálu PConline mali počas testovania zapnuté obe SIM karty, využívali striedavé WiFi a mobilné pripojenie, jas obrazovky bol manuálne nastavený na 50 % a počas tohto testu taktiež hrali hru menom “Implosion”. Po 5 hodinách intenzívneho testovania mala Mi5-ka nazvyš ešte 19 % batérie. Najviac energie zobralo hranie hier, presnejšie až 36 % a sledovanie online videa s využitím 21 %. Online počúvanie hudby zobralo za hodinu 5 %. Veľmi milé prekvapenie však čakalo pri teste stand-by, čo v preklade znamená nečinnosť smartfónu niekoľko hodín a schopnosť úplného vypnutia všetkých procesov na pozadí. Počas 8 hodín Xiaomi Mi5 strailo pri zapnutej WiFi sieti iba 1 %, čo je vynikajúci výsledok.

xiaomi-mi5-vyuzitie-baterie

Zdroj: PConline.com

Posledný test bol spojením bežných úkonov a občasného hrania hier moderných 3D hier s náročnom grafikou, po ktorom malo Xiaomi Mi5 na konci dňa ešte 24 % energie. Výsledná výdrž činila 1 deň, čo je na pomery moderných smartfónov priemerný výsledok a deficit väčšej kapacity batérie tu stále pretrváva. Celková výdrž pri normálnom používaní by mohla dosiahnuť 1,5 až 2 dní. Vo skvelom svetle sa ukázal nový procesor Snapdragon 820, ktorý napravil reputáciu svojho staršieho brata. Nestabilita a prehrievanie sú dávno minulosťou. Xiaomi Mi5 sa v redakcii už nemôžeme dočkať, aby sme ho podrobili poriadnemu testu. Každopádne nás nezabudnite sledovať aj naďalej.

xiaomi-mi5-bateria-4

Zdroj: PConline.com

Zdroj: PConline.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP