V posledných dňoch sa nehovorí o ničom inom než o koronavíruse, ktorého epicentrum sa nachádza v Číne. Je nevyhnutné proti nemu bojovať, aby nedošlo ku globálnej epidémii.

Ani nemocnice v Číne nie sú pripravené na príval stoviek, nebodaj tisícok pacientov. Aj preto dochádza v meste Wu-Chan (odkiaľ sa vírus začal šíriť) k výstavbe dočasnej nemocnice, ktorá by mala byť dokončená už tento týždeň. Ruku k dielu prikladajú aj rôzne technologické spoločnosti, ako Xiaomi či Huawei.

Nepriamy boj s vírusom

Práve spoločnosť Huawei začala nepriamo bojovať s koronavírusom spôsobom, ktorý je nemej dôležitý – píše Gizmozchina. Spoločnosť s obrovskými znalosťami a technológiami začala s výstavbou vlastnej 5G siete, ktorá má zlepšiť infraštruktúru medzi jednotlivými nemocnicami. Bol zriadený špeciálny 150-členný tím pracovníkov, ktorý v priebehu troch dní vybudoval základnú 5G sieť.

Stanica je pripravená aj pre spomínanú dočasnú nemocnicu, ktorá by sa do prevádzky mala dostať koncom týždňa. Vďaka tomuto kroku bude zabezpečené spoľahlivé a predovšetkým rýchle dátové spojenie, ktoré uľahčí monitorovanie situácie a ďalšie služby s tým spojené. Vzhľadom k tomu, že celý región je v karanténe, môže byť tento krok kľúčový.

Huawei/Weibo

Regiónom Wu-Chan sa to však nekončí. Ako informuje samotná spoločnosť na sociálnej sieti Weibo, nasledovať budú ďalšie nemocnice, objekty a oblasti, ktoré patri medzi rizikové a kde je vytvorenie podobnej dátovej infraštruktúry nemenej dôležité.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom