Opäť sa potvrdilo, že podvody sa nevyplácajú. A už vôbec nie v takom rozsahu, v akom ich spravil počítačový programátor z amerického štátu Iowa. 

„Svoje činy ľutujem a ospravedlňujem sa ľuďom, ktorým som ublížil“, hovorí dnes už bývalý programátor organizácie, ktorá má na starosti generovanie náhodných čísiel pre lotérie až v 33 štátoch. 54-ročný Eddie Tipton algoritmus upravil tak, aby spolu s jeho kamarátmi vyhral počas šiestich rokov dokopy až 2,2 milióna dolárov. Tipton však sľúbil, že všetky podvodom získané peniaze štátom vráti. Zrejme aj to je dôvodom, prečo dostane oveľa menší trest. Zatiaľ ale nie je jasné, odkiaľ tieto peniaze získa.

programátor

zdroj fotografie: AP

Nenechaj si ujsť
Začína veľký boj voči pytliakom. Robotický nosorožec Rakamera bude ochraňovať stáda

25 rokov je síce najviac, koľko mu môže súd nadeliť, no podľa odhadov bude jeho trest zrejme oveľa nižší — tri až päť rokov. Na zločine sa spolu s ním podieľal aj jeho brat Tommy Tipton, dlhodobý kamarát Robert Rhodes a ďalší. Kým Tommy si už v Texase odpykáva svoj 75-dňový trest, Robert sa svojho rozsudku dočkal včera. Medzi dotknuté lotérie patrí Iowa Lottery, Colorado Lotto, Megabucks, 2by2 či Hot Lotto z Iowy. Prvá menovaná im ale 14-miliónovú výhru z roku 2010, našťastie, nikdy nevyplatila.

Eddie Tipton je už od lotérie, v ktorej pracoval, nadobro odstavený a CEO spoločnosti sľúbil, že na podobné podvody si naďalej budú dávať veľký pozor. Tipton a jeho spolupáchatelia teda môžu byť naozaj veľmi radi, že dostali oveľa menšie tresty, než mohli čakať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú