banner-iphone-7Úlohou Apple, ako jedného z najväčších výrobcov, je zabezpečiť kvalitu a dobrú starostlivosť o zákazníkov. V posledom čase však tento gigant robí chyby, ktoré iste neostanú bez povšimnutia a majú veľký dopad na používateľa.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Apple zasiahli ďalšie problémy. Tentokrát je na vine nová aktualizácia, ktorá spôsobuje nepríjemnosti a nejedná sa len o minuloročný iPhone 6S. V ňom sa batéria vypína už pri 30 % kapacity, vraj kvôli nadmernému vzduchu pri výrobe. Ak sa batéria tohto modelu dostane na spomínané percento, smartfón sa okamžite vypne, no po pripojení k adaptéru sa však znova ukáže úroveň batérie na 30 percentách. Druhým variantom je, že sa kapacita rýchlo zníži na 1 %, no na nej ostane smartfón bežať aj niekoľko hodín. Najnovšie prípady sú mierne odlišné a určite ich spôsobuje chybná aktualizácia.

Apple iPhone 6S 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-6s-2-9-0zdroj fotografie: TheVerge

TIP: Problémy s batériou má aj Nexus 6P! Google a Huawei začali vyšetrovanie

Práve nová aktualizácia na iOS 10.2 spôsobuje, že sa zariadenia nečakane vypínajú. Používatelia, ktorí si už aktualizáciu nainštalovali, však nemajú možnosť vrátiť sa na predošlú verziu. Tí, ktorí boli zapojení aj do beta testovania iOS 10.2.1, potvrdzujú, že sa ich smartfóny vypínajú pri 30-50 % batérie, aj keď v zozname zmien aktualizácie neboli zmienené žiadne úpravy ohľadne diagnostiky stavu batérie. Kalifornský výrobca sa problémom už zaoberá a čo najskôr začne skúmať tieto nepríjemnosti. Kým Apple problém nevyrieši, jedinou možnosťou pre poškodených majiteľov je nosiť so sebou externú batériu. Oceňujeme ale to, že gigant prisľúbil výmenu batérií pre všetkých majiteľov iPhonu 6S.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
100%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]