V rozhovore pre magazín GQ sa rozhovoril spoluzakladateľ Rockstar Games o aktuálnej politickej atmosfére a z toho vyplývajúcich ťažkostí pri vývoji scenára 6. série populárnej hry GTA. Podľa jeho slov sa nebude rodiť ľahko.

Dan Houser je spoluzakladateľom populárneho štúdia Rockstar Game a zároveň scenáristom mnohých jeho titulov. Pre magazín GQ okrem iného diskutoval aj o myšlienke vytvorenia 6. série obľúbenej hry Grand Theft Auto, alebo skrátene GTA 6. Takéto diskusie sa môžu zdať priskoré, nakoľko štúdio vydalo horúcu novinku Red Dead Redemtion 2, s ktorou ma ešte stále plné ruky práce.

Aktuálna politická situácia je tak absurdná, že vytvoriť satiru bude veľmi náročné

Zatiaľ čo RDR 2 si zachováva pomerne zakotvený a pochmúrny dej, séria hier GTA bola vždy akousi studnicou satiry americkej kultúry a histórie. Samotná hra neváhala zájsť k absurditám a prehnaným zobrazeniam prvkov modernej spoločnosti, ktoré sú ako stvorené pre videohry. Houser však naznačil, že práve absurdita v hrách GTA sa čoraz viac prenáša do reálneho života. Podľa neho práve táto skutočnosť robí vývoj novej série hry GTA veľmi zložitou.

Je to strašidelné, ale zároveň aj zvláštne a zdá sa, že oba tábory ako by smerovali voči absurdite, takže je ťažké satirizovať z týchto dôvodov. Niektoré z vecí, ktoré vidíte, sú bezprostredne za hranicou satiry a čokoľvek by bolo zastarané do dvoch minút. Všetko sa mení tak rýchlo,“ Dan Houser pre magazín GQ.

Kríza v štúdiu k vývoju tak dôležitej hry rozhodne nepomôže

Na druhej strane si štúdio Rockstar Game prešlo krízou a kritikou kvôli dlhým a častým nadčasom. To vrhlo na štúdio zlý tieň, no aktuálne sa hovorí o zlepšení vzťahov a klíme v spoločnosti. Či bude zlepšená atmosféra dostatočná na vytvorenie takého dôležitého titulu akým je GTA 6 však nevedno. Aktuálna séria GTA 5 vyšla na trh ešte v roku 2013 pre konzoly staršej generácie. O rok neskôr bola predstavená pre konzoly novej generácie a v roku 2015 vyšla aj pre PC. Hra a hlavne jej online mód je tak populárny, že dodnes dostáva pravidelné aktualizácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom