Najvyspelejší monitor od Apple je podľa slov spoločnosti cenovo dostupnou alternatívou k profesionálnym referenčným displejom. YouTuber Vincent Teoh sa preto rozhodol Pro Display XDR porovnať s profesionálnym monitorom BVM-HX310 od Sony, píše MacRumors.

Vincent Teoh je známy recenzent monitorov, displejov a televízií, ktorým sa venuje na svojom kanáli HDTVTest. Pri jednom z jeho posledných testov sa zameral na najnovší a najvyspelejší monitor od Apple, Pro Display XDR, o ktorom spoločnosť tvrdí, že sa jedná o cenovo dostupný monitor s kvalitami niekoľkonásobne drahších referenčných displejov. Vincnet preto porovnal 5-tisíc dolárový Pro Display XDR so 40-tisíc dolárovým monitorom BVM-HX310 od Sony.

Youtube/Screenshot

Už cenový rozdiel napovedá, že Apple nemôže konkurovať profesionálnemu panelu od Sony, ktorý využíva technológiu dvojvrstvového LCD. Pro Display XDR mal navyše problémy už pri „základnom“ teste, kedy nezobrazoval presné farby pri maximálnom jase monitora.

V niektorých prípadoch tiež displej od Apple zobrazoval čiernu farbu viac v odtieňoch sivej v porovnaní s profesionálnym monitorom BVM-HX310. Vyjadrenia Apple, že Pro Display XDR tak môže byť používaný ako profesionálny monitor pre farebnú úpravu, boli zrejme mierne nadhodnotené.

S celkovým spracovaním displeja od Apple bol Vincent spokojný, no skôr ako monitor na produkciu nejakého vizuálneho obsahu by ho odporúčal iba na sledovanie obsahu, píše portál WCCFtech. Profesionáli tak budú musieť zrejeme aj naďalej používať drahé referenčné monitory, pretože cenovo dostupnú alternatívu s požadovanými kvalitami displej od Apple určite nepredstavuje.

Youtube/Screenshot

Na záver dodal, že Pro Display XDR je v podstate iba obyčajný IPS panel, ktorý predsa nemôže v kvalite a presnosti zobrazovania farieb konkurovať referenčným monitorom s vyspelejšími technológiami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom