Prison Break patrí medzi najpozeranejšie a najkultovejšie dramatické seriály všetkých čias. Ak si aj ty s nekompromisným napätím sledoval pred dekádou osud Michaela Scofielda a Lincolna Burrowsa, letmá správa na Instagrame druhého z dvojice rozhodne poteší.

Ak by fanúšikovia vytvárali zoznam najzásadnejších seriálov všetkých čias, na vysokej priečke by sa rozhodne uchytili aj prvé série hitu Prison Break. Ten prvotne vychádzal od roku 2005 do 2008 v štyroch sériách, ktoré sa vyznačovali nezmyselnými spojitosťami deja, nekončiacim napätím a prehnane ideologicky poháňanými charaktermi.

K dejovému parkouru a všeobecnej nereálnosti zápletky  pridala aj piata séria po deviatich rokoch, rovnako vydaná pod záštitou televízie FOX.

Únik dvojice bratov najprv z väzenia a potom aj pred nespravodlivými zákonodarcami však aj napriek mnohým logickým neduhom celosvetovo uspel, a to dokonca až do momentu, že mnohí seriál v dnešnej dobe považujú za akýsi etalón televíznej zábavy.

O finalizácii scenára šiestej série sme sa dozvedeli už v roku 2018, kedy to na Twitteri oznámil samotný autor série, Paul Scheuring. FOX po dlhej dobe značku už raz oživil v roku 2017 a podľa príspevku Dominica Purcella tak hodlá učiniť v blízkej dobe ešte minimálne raz.

Prečítaj si tiež
Oslavy v HBO, sklamanie pre Netflix. 72. ročník prestížnych cien Emmy ovládla trojica seriálov

Na nahrávací pľac sa podľa všetkého vráti aj Wentworth Miller, ktorý na svojom osobnom Instagrame už niekoľko týždňov zdieľa príspevky zo starších sérií s hashtagmi inklinujúcimi k príbehovému pokračovaniu. O návrate ostatných postáv, dátumu vydania alebo novej zápletke zatiaľ žiadne informácie nemáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom