banner-zuk-z2-pro-2Lenovo si pomaly dláždi svoju cestu na trhu a ide mu to naozaj skvelo. Po odkúpení Motoroly začal neskôr predstavovať zariadenia spolu s dcérskou firmou ZUK. Teraz spoločnosť pracuje na sľubnom modeli ZUK Edge. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pripravovaný ZUK Edge môže byť predstavený už čoskoro, no zatiaľ nám musia stačiť neoficiálne fotografie, na ktorých môžeme vidieť podobu novinky. Aj keď sa od smartfónov s označením „Edge“ očakávajú zahnuté hrany displeja, nie vždy tomu tak musí byť. Nový model od ZUK totiž nebude disponovať takýmto typom displeja. Ak by sme chceli pochopiť, prečo ho spoločnosť takto pomenovala, mohlo by ísť o displej, ktorý by sa tiahol zo strany na stranu. Bohužiaľ, ani to sa nedá povedať o chystanom ZUK Edge, keďže na fotografiách jasne vidno tenké rámiky a navyše sa okolo obrazovky tiahne tenký čierny pásik, ktorý ich len zvýrazňuje.

Na fotkách však môžeme vidieť aj veľké domovské tlačidlo. To sa nachádza pod displejom, ktorý by mal dosahovať tradičných rozmerov na úrovni 5,5″. Zatiaľ nie je známa ani približná cenová relácia smartfónu. Hovorí sa však vo veľkom o hardvérových parametroch. Tie by mali dosiahnuť úctyhodných hodnôt a chýbať nebude ani nový procesor Snapdragon 821, či operačná pamäť RAM o veľkosti 4 GB. Je takmer isté, že displej príde s FullHD rozlíšením. Na výber budú zrejme dve pamäťové varianty s 32 a 64 GB interného úložiska. Posledné známe informácie hovoria aj o 16 MPx hlavnom a 13 MPx selfie fotoaparáte.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
50%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]