Finále seriálu Rod draka sa blíži a do konca fantasy od HBO zostávajú už len tri epizódy.

V tej najbližšej na fanúšikov opäť čaká časový skok a detské postavy budú nahradené novými hercami. Čoraz väčšiu dôležitosť v seriáli budú zastávať potomkovia ústrednej dvojice Alicent Hightower a Rhaenyry Targaryen, ktorí už si idú otvorene po krku a je jasné, že akákoľvek nádej na uzmierenie je dávno preč.

Práve naopak. Napätie medzi dvoma skupinami bude narastať a do seriálu sa valí ničivá občianska vojna, ktorá skrz viaceré brutálne udalosti a šokujúce zvraty navždy zmení smerovanie Westerosu. Začína byť však čoraz jasnejšie, že otvorenú bitku si tvorcovia nechajú až pre druhú sériu a v zostávajúcich epizódach Rod draka sa plánujú sústrediť skôr na okolnosti jej vzniku.

Diváci napriek tomu nebudú o nič ukrátení a kritici pomalšieho tempa sa dočkajú priameho súboja drakov aj veľkej akčnej pasáže. Finále prvej série bude zároveň sprevádzať aj smrť významnej vedľajšej postavy, ktorá bude impulzom pre neskoršie krvavé udalosti. Toto sú tri kľúčové momenty, ktoré ešte uvidíš v prvej sérii Rod draka.

Posledná časť s intrigami, následne už len otvorená vojna
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP