V marci tohto roka predstavila spoločnosť Apple novú službu, ktorou je ich vlastná kreditná karta. Tá dostala jednoduché pomenovanie Card. Vytvorila ju spoločne s bankou Goldman Sachs a v týchto dňoch sa už k zákazníkom dostávajú prvé virtuálne verzie, ktoré môžu používatelia začať využívať – informuje Reuters.

Týmto krokom vzrástli zároveň akcie spoločnosti Apple o 1 % a dostali sa na úroveň 195,30 dolárov. Záujemcov sa snaží zaujať hlavne bezplatným vedením účtu, vrátením 2 % z každého nákupu či prepracovanou aplikáciou na správu financií. Spoločnosť Apple tiež ponúka možnosť vlastniť fyzickú verziu karty, ktorá je vyrobená z titánu a neobsahuje žiadne číslo.

Začiatok má byť ťažký

V Apple myslia na bezpečnosť a aj práve kvôli tomu nemá karta vyrazené žiadne číslo. Zadávanie potrebných údajov pri internetových platbách prebieha prostredníctvom aplikácie, ktorá používateľovi vytvorí jednorázové číslo. To môže následne využiť pre online nákupy či pre iné služby, kde je potrebné zadať číslo platobnej karty. Spoločnosť Apple uviedla, že tak ako ona, ani banka Goldman Sachs nebudú využívať údaje na reklamné účely, ani na predaj ďalších projektov.

Apple: Fyzická karta vyrobená z titánu nemá žiadne číslo

Zatiaľ o kartu prejavilo záujem len obmedzené množstvo zákazníkov a aj odborníci predpokladajú, že prijatie novej platobnej služby od Apple bude v prvom roku veľmi slabé. Do roku 2024 by však mala služba vygenerovať približne 1,4 miliardy dolárov, čím sa celkové výnosy pre Apple zvýšia až o 1,8 %. Spoločne s Apple pôjde o čiastku až 5,38 miliardy dolárov. Už dnes má táto platobná metóda zhruba 50 miliónov používateľov.

Navyše ak bude Apple Card fungovať, spoločnosť na tom zarobí dvakrát. Pre ľudí totiž bude omnoho ťažšie prejsť ku konkurencii, a to aj v prípade, ak by bola viditeľne lepšia. S rozširovaním ekosystému Apple sa tak zároveň zvyšuje aj lojálnosť jej zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom