Netflix tento mesiac predstaví najnovšiu hororovú minisériu Midnight Mass, ktorá sľubuje dramatický a mysteriózny príbeh so silne znepokojivou atmosférou. Streamovací gigant zároveň tento týždeň odprezentoval novinku prvým trailerom.

Náboženský fanatizmus spojený s nadprirodzenými javmi

Príbeh nového seriálu sa má zameriavať na malú izolovanú komunitu obyvateľov ostrova Crockett Island. Približne v tom istom čase, keď sa vracia domov bývalý obyvateľ Riley Flynn (Zach Gilford), prichádza na ostrov aj záhadný a charizmatický kňaz Paul (Hamish Linklater).

Po ich príchode sa ihneď začnú diať nadprirodzené až zázračné udalosti, vďaka ktorým si otec Paul okamžite podmaňuje miestnych ľudí a ich vieru si fanaticky upevňuje. Pre tieto zázraky však nemá pochopenie Riley, čo ho stavia okamžite do pozície jeho nepriateľa.

Veľké očakávania s menom režiséra

Dôvod, prečo sme na novinku upriamili pozornosť, je jej autor Mike Flanagan. Ten zažíva svoju vlastnú reformu v tomto žánrovom poli a s jeho novým seriálovým príspevkom sa u fanúšikov spájajú veľké očakávania.

Americký režisér sa po priemerných hororových snímkach prvýkrát uviedol na pôde streamovacieho giganta v roku 2018 s duchárskym seriálom The Haunting of Hill House, ktorý okamžite u verejnosti zaznamenal veľký ohlas. Neskôr na svoj úspech nadviazal pokračovaním s názvom The Haunting of Bly Manor.

TMDB.org

Otrepanú tematiku s duchmi dokázal Mike Flanagan zrecyklovať do temného a originálneho prevedenia a zároveň spojiť s psychologickou drámou okolo traumatizovaných členov rodiny žijúcich v strašidelnom gotickom dome.

Svoj režisérsky progres naposledy ukázal pri spracovaní knižnej predlohy od Stephena Kinga vo filme Doktor Spánok, ktorý síce v kinách komerčne prepadol, no od kritikov si na svoju adresu vyslúžil len slová chvály a jeho meno bolo okamžité zaradené medzi elitu tohto žánrového remesla.

TMDB.org

Tento trend bude chcieť Flanagan opäť potvrdiť s Midnight Mass a zároveň nadviazať na úspešnú spoluprácu s Netflixom. Miniséria, ktorá bude mať 7 častí, si sám režisér napísal a zrežíroval, zároveň vystupuje aj ako výkonný producent. Novinka bude na streamovacej platforme dostupná už 24. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú