Obsadenie druhej série The Last of Us naberá na sile a jednu z úloh stvárni hviezdne herecké meno. K seriálu, ktorý prilákal milióny divákov a prepisoval viaceré rekordy vtedajšej streamovacej služby HBO, sa pripojí oceňovaný herec Jeffrey Wright, informuje o tom portál Variety.

Zopakuje si kľúčovú rolu

Obľúbený umelec je jedným z najuznávanejších hercov svojej generácie. Nedávno získal Zlatý glóbus a svoju prvú nomináciu na Oscara za hlavnú úlohu vo filme American Fiction.

Fanúšikovia si ho však oveľa viac spájajú s účinkovaním v sérii James Bond s Danielom Craigom, v seriáli Westworld či poslednom diele Batmana.

TMDB

Málokto však vie, že herec prepožičal svoj hlas aj hernej postave Isaaca z The Last of Us Part II, ktorú si teraz zopakuje aj v hranej verzii. Pôjde zároveň o jednu z kľúčových postáv celej druhej série.

Wright sa v sérii objaví po boku vracajúcich sa lídrov série Pedra Pascala a Belly Ramsey, ako aj Gabriela Lunu či Rutiny Wesley.

V hernom podaní je Isaac charizmatický a mocný vodca veľkej militantnej skupiny, ktorý sa však v snahe o slobodu v apokalyptickom svete utopil v nekonečnej vojne proti brutálnej sekte.

last-of-us
HBO

Nie je to prvýkrát, čo HBO priviedlo herca z videohry, aby si zopakoval svoju rolu v reálnej podobe. V prvej sérii sa predstavila herečka Merle Dandridge v role Marlene, ktorej najprv prepožičala svoj hlas vo videohre. Herci Troy Baker a Ashley Johnson, ktorí stvárnili hlavné postavy Joela a Ellie sa rovnako mihli v hranom seriáli, nie však už v roliach, ktoré ich v hernom svete preslávili.

Natáčanie druhej série je aktuálne v plnom prúde a tvorcovia stihli zverejniť už aj prvé fotky z nakrúcania. Nová séria The Last of Us bude inšpirovaná príbehom z druhej časti hernej predlohy, ktorý priniesol viacero šokujúcich zvratov a diskutovaných momentov.

Postarala sa o ne predovšetkým Abby, ktorá patrí k najkontroverznejším novým postavám The Last of Us 2. Tvorcovia začiatkom roka informovali, že ju stvárni herečka Kaitlyn Dever, známa predovšetkým zo seriálov Absťák, Strážca poriadku či Posledný chlap.

Naugty Dog/TMDB

Ďalšími novými tvárami v seriáli budú Danny Ramirez, Catherine O´Hara či Isabele Merced, ktorá si zahrá ďalšiu dôležitú postavu Dinu. HBO neprezradilo oficiálny dátum druhej série, jej príchod sa však očakáva niekedy v roku 2025. Aké príbehové detaily a šokujúce zvraty môžeme očakávať v pokračovaní sa môžeš dočítať v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú