Robotické vysávače sú skvelým domácim pomocníkom. Oproti klasickým vysávačom sú tichšie, zaberajú menej miesta a hlavne sú automatické. Ich vývoj tiež pokročil natoľko, že to nie je len nástroj v prípade núdze, ale v mnohých prípadoch dokážu plnohodnotne nahradiť nie len vysávač.

Relatívnou novinkou na trhu je stále vysávač 360 S6, ktorý zaujme príjemnou cenovkou a množstvom funkcií. Je tak priamym konkurentom pre Xiaomi Mi Roborock 2, s ktorým zdieľa veľa spoločných parametrov. Dokonca je s cenou 266 € ešte o čosi lacnejší. Úplnou čerešničkou na torte je doručenie z európskeho skladu v Česku, odkiaľ doprava trvá len 2-5 dní.

Kúpiť robotický vysávač s mopom 360 S6 za 266 €
Doručenie zdarma a bez ďalších poplatkov

Navyše je pri ňom dostupná doprava EU Priority Line úplne zdarma. Prípadne, ak uprednostňuješ dopravu cez EU Express, tak tá je tu k dispozícii takisto a to len za 18 centov. Ak si vysávač zakúpiš teraz, v rámci akcie získaš ako darček náhradné kefy a filter.

Praktické ovládanie cez aplikáciu

Tak ako vysávač od Xiaomi, tak aj tento je možné ovládať pomocou praktickej aplikácie pre smartfón. V nej okrem toho môžeš vidieť užitočné informácie o vysávači, mapu kadiaľ vysávač vysával či označiť miesto, ktoré treba povysávať. Skenovanie okolia prebieha pomocou špeciálneho lasera a to až 2160-krát za sekundu. Vďaka tomu sa dokáže úspešne vyhnúť prekážkam, akými je napríklad nábytok. Neustále tiež sníma, či sa pred ním nenachádza nejaký prepad (zo schodu). Hravo si tiež poradí aj s prekážkami do 1,5 cm.

Dĺžka vysávania je približne 120 minút. V prípade, že batéria dosiahne úroveň 20 %, vysávač sa automaticky vráti dobiť do stanice a následne bude pokračovať na mieste, kde skončil. Dokáže tiež rýchlo reagovať na zmenu povrchu. Napríklad, ak prejde z podlahy na koberec, automaticky zvýši saciu silu na maximum. Tá dosahuje silu až 1800 Pa.

Nízka hlučnosť, funkcia mopu a HEPA filter

Z ďalších vlastnosti je nutné vyzdvihnúť funkciu mopu, čím sa tento vysávač dostáva do úzkej kategórie zariadení, ktoré tieto dve funkcie spájajú. Poteší tiež nízkou hlučnosťou, ktorá je pod úrovňou 65 dB. Nádobka na nečistotu má kapacitu 0,4 litra a netreba sa báť, žeby sa nečistoty dostali naspäť do ovzdušia. Ako ochrana je tu totiž účinný HEPA filter, ktorý dokáže udržať až 99 percent nečistôt. Pri jeho znečistený ho len jednoducho vyberieš, vyperieš na bežnom programe v práčke a môžeš ho používať ďalej.

Porovnanie so Xiaomi Mi Roborock 2

Funkcia 360 S6 Mi Roborock 2
Mopovanie
Výdrž batérie 120 minút 150 minút
Ovládanie cez aplikáciu
Sacia sila 1800 Pa 2000 Pa
Výkon
30 W 55 W
Čistiaci rádius
200 m2 250 m2
Veľkosť nádoby na prach 0,4 l 0,5 l
Hlučnosť 55 dB 60 dB
Čas nabíjania 120 – 150 min. 120 – 150 min.
Automatické dokovanie
Kapacita nádoby na vodu 150 ml 100 ml
Cena 311 € 352 €

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom