Už toto leto ťa schladí filmová novinka Thirteen Lives od streamovacej spoločnosti Prime Video. Dramatická snímka podľa skutočných udalostí s hviezdnym hollywoodskym zoskupením sa predstavuje vo svojej vôbec prvej ukážke, pri ktorej ti poriadne stúpne adrenalín.

Na záchranu sa ponúkal aj Elon Musk. Poslali ho kade ľahšie

Písal sa rok 2018, keď celý svet so zatajeným dychom sledoval osud 12 mladých chlapcov a ich futbalového trénera uväznených v turistickej jaskyni v Thajsku, ktorú zaplavil prudký dážď.

Scéna z filmu Thirteen lives od režiséra Rona Howarda (Čistá Duša)
YouTube/Prime Video

Práve spomínané tragické udalosti a zúfalú záchrannú misiu sa rozhodol zrežírovať oceňovaný Ron Howard, známy mnohými úspešnými životopisnými dramatickými filmami ako Čistá duša, Apollo 13 či Rivali.

Tentokrát sa vo svojom novom titule Thirteen Lives zameriava na udalosti, ktoré prišli v nasledujúcich dňoch a týždňoch po tom, čo tréner so svojím futbalovým družstvom bojovali o život v zaplavenej jaskyni.

O ich osud sa v tej dobe zaujímal prakticky celý svet, od politikov, cez rôzne celebrity, až po miliardárov na čele s Elonom Muskom, ktorý na záchranu dokonca ponúkol malú ponorku.

Známy britský potápač Vernon Unsworth podieľajúci sa na samotnej záchrannej akcii to však považoval za nevhodný nápad a šéfovi Tesly v rozhovore pre CNN odkázal, že si ju má „strčiť tam, kde to bolí“.

Skutočnými hrdinami boli vtedy mnohí dobrovoľní potápači, vrátane jednotiek Navy Seal a rôznych expertov na jaskynné potápanie, ktorí pomáhali vytvoriť záchranný plán.

V jednotlivých rolách hlavných členov tímu sa v snímke predstavia viaceré hviezdne mená ako Colin Farrell, Viggo Mortensen a Joel Edgerton.

Scéna z filmu Thirteen Lives od Prime Video
TMDB

Prvá ukážka na film Thirteen Lives sľubuje mimoriadne adrenalínový zážitok, keď sa v jednom momente  pozeráme na nádhernú thajskú prírodu a v druhom na komplikovanosť jaskynných útvarov pod vplyvom zhoršujúceho sa počasia, zatiaľ čo ubúdajúci čas a kyslík bránia vo vyslobodení.

Všetko to navyše umocňuje mimoriadne stiesnená atmosféra, ktorá môže u niektorých ľudí vyvolať až nepríjemné pocity z klaustrofóbie. Rekonštrukciu celých udalostí v hollywoodskom luxusnom obale si budeš môcť vychutnať už 5. augusta, kedy film dorazí na streamovaciu službu Prime Video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP