V beta verzii operačného systému iOS sa objavila funkcia Deep Fusion, ktorá je určená pre fotoaparáty najnovšie predstavených iPhonov. Predstavená bola spoločne s novými zariadeniami, no jej príchod bol avizovaný až s ďalšími aktualizáciami systému – píše The Verge

Deep Fusion je funkcia fotoaparátu nového iPhone 11 a iPhone 11 Pro / Pro Max, ktorá využíva na spracovanie obrazu až 9 rôznych záberov a využíva k tomu aj Neural Engine, ktorý je súčasťou procesora A13 Bionic. Pomocou strojového učenia sa vytvára čo najlepšia fotografia. Využíva sa automaticky pri stredne svetelných podmienkach a v interiéri. Nepotrebuje žiadne zdĺhavé nastavenie. Jednoducho stačí stlačiť spúšť.

Ešte pred jej stlačením si fotoaparát spraví 8 snímkov a po stlačení sa následne vytvorí fotografia s dlhšou expozíciou. Následne procesor Neural Engine vyberie tú, ktorú vyhodnotí ako najlepšiu, s najviac detailami, nízkym šumom a najlepším svetlom. Na prezentácii vyššie môžeš vidieť výsledok, ktorý na prvý pohľad pôsobí úchvatne.

Tri rôzne režimy

Pôvodne mala byť funkcia súčasťou už iOS 13.1, no problémy majiteľov s novou verziou spôsobili, že sa spoločnosť venovala radšej ich odstráneniu. No ako potvrdil aj portál Engadget, funkcia sa už stihla objaviť vo vývojárskej beta verzii, takže čoskoro by mohla doraziť aj ako bežná aktualizácia. Vďaka nej budú mať nový iPhone 11 tri režimy fotografovania, ktoré sa automaticky zapnú na základe okolitého svetla a využívaného objektívu.

Apple

Pre stredné a stredne svetlé scény sa bude využívať režim HDR, tmavé budú patriť nočnému režimu a so strednými a slabo osvetlenými podmienkami si poradí pripravovaná funkcia Deep Fusion. Najlepšie má funkcia fungovať s teleobjektívom. Celý proces by nemal trvať dlhšie ako pol sekundy.

Deep Fusion
Apple

Apple totiž nechce, aby ľudia strácali čas s výberom a snahou vytvoriť čo najlepšiu fotografiu. Fotoaparát smartfónu, spoločne s technológiou strojového učenia to aj tak dokáže najlepšie. Je to minimálne odvážne tvrdenie, no spoločnosť by ho určite nezverejnila, ak by si v ňom nebola stopercentne istá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom