Ani masívna reklamná kampaň postavená na známej tvári Dwayne „The Rock“ Johnsona nepomohla Warnerom k tomu, aby zo svojej jesennej komiksovej snímky Black Adam spravili hit. Práve naopak. 200-miliónový blockbuster po neuspokojivých výsledkoch v kinách skončí vo výraznej strate.

Sľubný začiatok, trpký koniec

Black Adam mal predznamenať príchod novej éry DC. Vysnívaný projekt možno najžiadanejšieho herca súčasnosti v kinách štartoval na konci októbra a štart to vôbec nebol zlý. Black Adam len za úvodný víkend zarobil 140 miliónov a stal sa najúspešnejším otváracím filmom Dwayne Johnsona.

Analytici komiksovej snímke predpovedali tržby cez pol miliardy, záujem o film sa však nečakane rýchlo ochladil a päť týždňov po premiére bude Black Adam rád, ak v kinách zarobí 400 miliónov. Štúdio Warner Bros. tak podľa Collider s filmom skončí v masívnej, až 100 miliónovej strate.

Black Adam
TMDB

Rozpočet komiksovky predstavoval približne 200 miliónov dolárov, ďalších 80 až 100 miliónov Warneri naliali do marketingovej kampane. Ak sa do úvahy ďalej vezme, že polovica z tržieb ide kinám, Black Adam musel v kinách zarobiť najmenej 560 miliónov, len aby nezostal stratový. To sa nestalo a Warneri so svojím DC univerzom naďalej ukazujú veľkú bezradnosť.

Variety informuje, že snímka by mohla zarobiť dodatočných 25 až 35 miliónov z SVOD platforiem, teda online videoték, potom už Black Adam pristane v knižnici HBO Max, ktorá patrí pod Warnerov, a bude generovať takmer nulové príjmy.

Môže si za to sám

Dôvodov zlyhania jesenného blockbusteru je niekoľko. Black Adam je pre väčšinu divákov neznámym pojmom a dokonca aj pre fanúšikov komiksov ide o menej neznámeho hrdinu. Film doplatil aj na upadajúcu reputáciu značky DC, ktorá poslednými snímkami potvrdzuje nejednoznačnú víziu a snaží sa len bezducho kopírovať konkurenčný Marvel.

Výnimkou sú filmy stojace mimo kánon v podobe Jokera či tohtoročného Batmana. Aj tie sú ale pre divákov mätúce, keďže začína byť čoraz nejasnejšie, ktoré novinky spolu navzájom súvisia. Najviac si za neúspech ale môže samotný Black Adam. Film nebol dobre prijatý medzi kritikmi a nepresvedčivé známky ho sprevádzali aj v hodnoteniach fanúšikov.

Diváci tak preto o snímku rýchlo stratili záujem, predovšetkým, keď o dva týždne neskôr v kinách štartoval nový Čierny panter. Ten zobral kiná útokom a už za úvodný víkend zarobil toľko, čo bezzubý Black Adam za 3 týždne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP