banner-minote-pro
August je tu a s ním očakávame aj predstavenie sľúbeného high-end smartfónu od Xiaomi, ktorého príchod nám už pár týždňov dozadu naznačil jeden z hlavných pracovníkov čínskeho giganta. Všetky informácie vedú práve k nadchádzajúcej generácii phabletu Xiaomi Mi Note.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Debut veľmi očakávaného Xiaomi Mi Note 2 sa má podľa zdroja uskutočniť už 16. augusta, pričom Xiaomi by malo budúci týždeň začať s rozosielaním pozvánok na konferenciu. Ak sú informácie pravdivé, presne 9 dní nás teda delí od oficiálneho predstavenia druhej generácie phabletu Xiaomi Mi Note, ktorý príde po roku a pol po prvej verzii. Xiaomi Mi Note 2 by však nemal byť jediný produkt predstavený v tento deň. Dlho spomínané prvé smarthodinky od Xiaomi by mali uzrieť svetlo sveta spolu s Mi Note 2.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi5-oficialne-3

Známy čínsky analytik, Pan Jiutang, sa na svojom Weibo profile taktiež vyjadril o augustovom predstavení phabletu Mi Note 2. Aj keď stále nič nebolo oficiálne potvrdené, viacero indícií predstavenie utvrdzuje. Napríklad aj nedávna certifikácia údajného Xiaomi Mi Note 2 certifikačným úradom 3C.

xiaomi mi note 2 zakriveny displej

Po stránke špecifikácií môžeme od Mi Note 2 očakávať veľký displej, pravdepodobne s uhlopriečkou 5,7″ a 2K rozlíšením. Tentokrát však má ísť o zahnutý displej na hranách, teda podobný, s akým prišiel aj Galaxy Note 7. Mi Note 2 by mal byť tiež ako jeden z prvých smartfónov na svete poháňaný najnovším Qualcomm Snapdragon 821 procesorom. K dispozícii bude pravdepodobne viacero verzií s odlišnými kapacitami RAM a vnútorných pamätí. Mi Note 2 má vynikať aj po stránke fotografického výkonu, keďže sa hovorí osadení špičkového 12 MPx snímača Sony IMX378 na jeho zadnej strane. Xiaomi si uvedomuje spotrebu takto výkonného hardvéru, ktorý by mala napájať až 4000 mAh batéria dobíjaná cez USB Type-C konektor s podporou rýchleho nabíjania Qualcomm Quick Charge 3.0. O Xiaomi Mi Note 2 sa tiež hovorí ako o najdrahšom Xiaomi smartfóne doteraz. Jeho cenovka bude atakovať hranicu 3000 juanov, čo je v prepočte asi 310 €.

Novinky