Po dlhých mesiacoch čakania nám GoPro konečne odhaľuje ďalšie informácie o pripravovanej akčnej kamere GoPro Fusion. Podľa poskytnutých informácií bude model Fusion natoľko skvelý, že hravo porazí aj najväčších konkurentov od Samsungu či Nikonu. Spoločnosť dokonca zverejnila aj video s prvými zábermi, ktoré zachytila táto očakávaná akčná kamera.

GoPro od minuloročnej konferencie CES 2016 o svojej pripravovanej akčnej kamere Fusion veľa neprezradila, no teraz sa situácia mení. Podľa tvrdení CEO spoločnosti, Nicka Woodmana, bude kamera schopná natáčať videá v rozlíšení až 5,2K, a to pri 30 fps. Nové GoPro Fusion bude dostupné už v počas letných mesiacov, no široká verejnosť si ho zatiaľ nebude môcť kúpiť. V hľadáčiku sú najskôr rôzne agentúry a profesionáli, ktorí si kvalitu modelu Fusion vychutnajú medzi prvými.

zdroj fotografie: Petapixel

Nenechaj si ujsť
Svetovo prvá akčná kamera so 4K videom pri 60 fps nie je od GoPro a prináša doteraz nevídanú kvalitu obrazu

Kamera však dokáže natáčať aj 360° videá, no výrobca spojení s touto vlastnosťou uprednostňuje označenie „OverCapture“. V podstate ide o schopnosť kamery vybrať zo zaznamenaného 5,2K videa akýkoľvek HD záber. Zatiaľ však nebolo objasnené, či sa jedná iba o fotografiu alebo aj o video, no je možné, že v ponuke budú obe možnosti. V moderných akčných kamerách či dokonca smartfónoch výrobcovia umožňujú vytvoriť sériu fotografií, pričom vo výsledku bude vybraná len tá najlepšia.

Nick Woodman: „S GoPro Fusion bude možné zachytiť zábery doslova z každého uhla, čo je v podstate rovnaké, ako by bolo spojených 6 iných GoPro kamier v jednej.“ S takýmito vlastnosťami tak bude Fusion jednou z najdokonalejších akčných kamier na trhu. Videá v 5,2K rozlíšení sú však veľmi náročné na vnútorné úložisko a taktiež batériu. Ostáva preto otázkou, ako sa spoločnosť s týmito výzvami vysporiada. Predbežné videá z tejto novinky si môžeš pozrieť vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú