Grafická karta GeForce RTX 2060 má byť dostupnou hernou kartou, ktorá bude predstavená na CES 2019. Dnes už o nej ale vieme takmer všetko, teda jej výkon, cenu a aj dátum predaja.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Oficiálne predstavenie karty RTX 2060 by malo prebehnúť 7. januára a do predaja sa dostane o pár dní neskôr, pravdepodobne 15. januára. Jedná sa o model, ktorý patrí do strednej triedy a je teda priamym nástupcom GTX 1060. Cena novinky by mala byť nastavená na niečo málo vyše 300 €, čo je veľmi priaznivá informácia.

Webový portál VideoCardz nám okrem týchto informácií priniesol aj porovnanie výkonu RTX 2060 s aktuálne najpoužívanejšími a napojopulárnejšími kartami. Z porovnania je zrejmé, že RTX 2060 by mala dosahovať podobný výkon ako GTX 1070Ti.

Zobraziť celú galériu (4)
VideoCardz/Screenshot

Pozri sa teda, na koľkých FPS bežali najpopulárnejšie hry súčasnosti na tých aktuálne najpoužívanejších grafických kartách v porovnaní s RTX 2060. Všetky karty pracovali s procesorom Intel i9-7900X spolu so 16 GB RAM pamäťou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Mário Šimovič
Som študentom vysokej školy, obor aplikovaná informatika. Medzi moje záľuby patrí šport, hudba a takisto skúšanie nových zariadení a gadgetov.