Teraz čítate
Takto rástol predaj elektroniky na Slovensku minulý rok. Darilo sa smartfónom aj elektrickým zubným kefkám


Firma GFK Slovakia zverejnila štatistiky predaja technického spotrebného tovaru za minulý rok. Nárast zaznamenalo mnoho oblastí, ako napríklad telekomunikácie či informačné technológie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predaj elektroniky minulý rok pekne narastal. Hovoria o tom štatistiky od GFK Slovakia, v ktorých si môžeš pozrieť aj konkrétne čísla. Najväčší nárast z roka na rok patrí telekomunikáciám, teda predaju telefónov. Podľa prieskumu ľudia najviac siahajú po smartfónoch s uhlopriečkou displeja od 5 do 5.5 palcov, čo znamená, že phablety u Slovákov obľúbené nie sú. Druhou kategóriou produktov s najlepším rastom sú malé domáce spotrebiče.

technika

Najvyšším tempom sa zdvihla zubná hygiena, teda elektrické zubné kefky. Naopak, pokles v predajoch zažili odšťavovače, pretože zákazníci začali uprednostňovať stolné mixéry. Celkovo ale za slušnejšie predaje môže fakt, že narástla priemerná cena takmer všetkých produktov. Informačné technológie si pripísali iba 1-percentný nárast. V tomto segmente bol najväčší záujem o prenosné ultratenké zariadenia. Nedarilo sa však takzvaným „2 v 1“ a tabletom. Viac informácií sa dozvieš v tabuľke vyššie.

Kúpiť elektrickú zubnú kefku Soocas X3 za 48 €

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.