S príchodom vlajkových lodí mnohých výrobcov fanúšikovia tŕpnu a nevedia sa dočkať, aké vlastnosti každá novinka prinesie. Medzi dôležité aspekty patrí taktiež cena, ktorá je neraz poriadne vysoká. S takouto cenovkou prichádza aj Samsung Galaxy Note 8, ktorý ponúka dostatok dôvodov na to, aby si ho zákazník kúpil.

Pri pohľade na cenu nového kráľa smartfónov sa mnohým možno zahmlí pred očami. Realitu však neovplyvníme a za túto špičkovú novinku budúci majiteľ v prípade záujmu vytiahne z peňaženky takmer 1000 €. Pýtaš sa, kto by za smartfón mohol „vysoliť“ toľké peniaze? V prvom rade to bude zákazník, ktorý nemá finančnú krízu a nebude váhať za špičkový model zaplatiť pokojne aj takúto sumu. Dôvodov je však viacero.

Náš zákazník, naše ceny

„Testovacím“ modelom za vysokú cenu bol Samsung Galaxy S8/S8+, ktorý vedeniu spoločnosti dokázal, že aj pri vyššej sume je v obchodoch o jeho produkty stále veľký záujem. Minuloročný Galaxy Note 7 sa pýšil cenou vyše 800 €, no jeho nástupca ho poriadne prekonáva. Hodnota Samsungu Galaxy Note 8 je pritom omnoho vyššia ako u iných, výkonovo podobných smartfónov. Samsung si aj pri tak vysoko nasadenej cenovke bez problémov dokáže nájsť dostatok záujemcov. Tým sa ale núka možnosť akcií a výpredajov. Mnohé obchody uvádzajú na svoje drahé produkty výrazné zľavy a zákazníci si tak môžu kúpiť v správny čas napríklad aj novú S8-čku za nižšiu cenu. Existuje teda reálna šanca, že podobná situácia zasiahne aj Note 8.

zdroj fotografie: Samsung

Inovácie Note 8-čky dostupné aj na paušál

Ďalším riešením môže byť kúpa na paušál u lokálneho operátora. Mnohí z nich si však v mesačných poplatkoch zarátavajú ceny za služby a k tomu pripíšu ešte splátku za smartfón. Na papieri ale vyzerá lákavejšie napríklad 24 mesačných splátok po 60 € ako platba 999 € na mieste. Stále je však suma poriadne vysoká. Prečo by si ho mal teda niekto kúpiť? Výrobca práve pri tomto modeli dokázal, že také pero S-Pen nemusí byť len zastaralou príťažou. Jeho potenciál dokázal využiť naplno, čím sa zo smartfónov Note línie stali jedinečné zariadenia s miliónmi spokojných majiteľov po celom svete. Note 8-čke do karát nahráva aj obrovský displej s minimálnymi rámikmi, špičkový duálny fotoaparát či certifikácia IP68 a rýchle bezdrôtové nabíjanie.

zdroj fotografie: Samsung

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 8 je tu. Úžasný displej, monštruózny výkon a takmer štvorciferná cena

Skrz veľké inovácie hardvéru je stále veľkou prednosťou smartfónov tejto série práve ich unikátny stylus. Samsung v S-Pen verí natoľko, že ho neustále vylepšuje a inovuje. Ďalším a veľmi presvedčivým dôvodom na kúpu Samsungu Galaxy Note 8 je spektrum využitia. Nejde len o skvelý fotomobil, pretože s dokovacou stanicou DeX je rázom možné z neho spraviť prenosný počítač so silným výkonom. Myšlienka Samsungu vytvoriť takéto zariadenie je skutočne chvályhodná. S posledným počinom tohto kórejského výrobcu sa tak môže zmeniť spôsob, akým mnohí dnes pracujú vo svojich kanceláriách.

Za špičkovú výbavu sa pripláca

Zákazníci stále často rozmýšľajú nad tým, prečo musia za nástupcu minuloročného smartfónu platiť ešte viac. Odpoveď je jednoduchá a sú ňou inovácie, ktorých je v Galaxy Note 8 požehnane. Niektoré z nich sú doslova unikátom, ako napríklad OLED displej či optická stabilizácia v oboch objektívoch duálneho fotoaparátu. Práve za takéto vyspelé vylepšenia si zákazníci v prípade záujmu musia priplatiť, no na oplátku dostanú skutočne špičkový kus techniky s najmodernejšími technológiami. Vysokú sumu na svoju novinku mohol Samsung nalepiť aj z ďalších dôvodov. Uvedenie Galaxy Note 8-čky na trh v septembrových týždňoch zláka mnohých zákazníkov, ktorí si práve pred 2 rokmi kúpili nejaký smartfón a budú sa obzerať po novšom kúsku.

Oplatí sa obetovať tisícku za Samsung Galaxy Note 8?

Áno, stále je tu možnosť siahnuť po lacnejšej verzii, no Samsung sa do pamäte používateľov zapísal toľkými pozitívami, že pokojne môže za svoj najnovší model žiadať aj 999 €. Kupca sa vždy nájde. Fanúšikovia si túto kórejskú spoločnosť obľúbili tak veľmi, že sa svojou lojalitou k nej doťahujú na fanúšikov Apple.

zdroj fotografie: Samsung Mobile/YouTube

Nenechaj si ujsť
Nový kráľ smartfónov predviedol, čo dokáže jeho fotoaparát. Galaxy Note 8 fotí naozaj neskutočne

Sumy za smartfóny sa v posledných mesiacoch neustále zvyšujú a aktuálne šplhajú do tých extrémnych výšin. Investovať nemalý peniaz do takéhoto zariadenia je samozrejme na uvážení zákazníkov. Samsung Galaxy Note 8 ale ponúka dostatok relevantných dôvodov, prečo by si ho mal záujemca kúpiť a vychutnať si všetko, čo ponúka. Aký je tvoj názor na kúpu tejto kórejskej novinky?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom