To, že Rod draka oficiálne dostane druhú sériu, nie je žiadnym prekvapením. Najnovšie ale konečne poznáme termín premiéry. Na tému upozornil portál Variety.

Už budúci rok

Rod draka bol uvedený na HBO Max na Slovensku a v Čechách s historicky najväčšou sledovanosťou pri všetkých nových seriáloch alebo filmoch uvádzaných na streamovacej platforme HBO.

Počas prvých 48 hodín po uvedení zaznamenala prvá časť seriálu najviac odsledovaných hodín zo všetkých vtedy nových titulov. Seriál bodoval aj v globálnom meradle. V Spojených štátoch prilákala premiéra seriálu  v nedeľu večer 10 miliónov divákov na lineárnych platformách (klasickej TV) a HBO Max a stala sa tak s najväčším počtom divákov pre akýkoľvek nový pôvodný seriál v histórii HBO úplným víťazom.

Najnovšie informácie naznačujú, že 2. séria bude mať na HBO premiéru „začiatkom leta“ 2024. Uvedené pritom oznámil Casey Bloys, predseda predstavenstva a šéf obsahu HBO & Max.

Hoci počas prezentácie, na ktorej Bloys oznámil približný termín premiéry, mali novinári možnosť vidieť prvý „trailer“, na jeho obsah a ďalšie detaily bolo uvalené embargo.

2. séria sa začala natáčať vo Warner Bros. Leavesden Studios ešte 11. apríla. Na rozdiel od väčšiny seriálov Rod draka výrazne nezabrzdili štrajky scenáristov a hercov, keďže veľká časť hereckých hviezd fantasy hitu nepatrí pod odborové organizácie, ktoré štrajk organizujú.

Natáčanie Rod draka tak pokračuje podľa plánu a prvé informácie naznačujú, že sa môžeme tešiť na brutálne pokračovanie. Na Westeros sa po krvavých udalostiach z finálnej časti prvej série valí občianska vojna, ktorá prinesie veľkolepé súboje i pády kľúčových postáv.

To, na čo všetko sa môžeš v druhej sérii tešiť sme podrobne rozobrali v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú